Bezpłatne ogłoszenia drobne

Do awantury z udziałem policjantów doszło na weselu w Chełmnie. Stanowisko stracił już komendant policji w Chełmnie. Komendantowi ze Świecia zostało cofnięte powierzenie obowiązków

Co się wydarzyło?

W nocy z piątku na sobotę na parterze Hotelu Centralnego w Chełmnie odbywało się wesele. Według nieoficjalnych informacji na piętrze grupa policjantów zorganizowała prywatną imprezę, w której uczestniczyli wysoko postawieni funkcjonariusze włącznie z komendantami policji ze Świecia i Chełmna. Policjanci mieli być pod wpływem alkoholu.

Według relacji części świadków, policjanci mieli zaczepiać kobiety bawiące się na weselu. W obronie kobiet stanęli weselnicy, a awantura przerodziła się w szarpaninę. Inna wersja zdarzeń przytoczona przez świadków, wskazuje, że jeden z gości weselnych (posiadający “problemy z prawem”) rozpoznał policjanta, który przyczynił się do jego skazania  i korzystając z okazji wziął odwet. Nie wiadomo, czy doszło do rękoczynów, TVN informuje jednak, że jeden z policjantów został ranny w głowę.

Stacja podaje, że obsługa hotelu wezwała patrol policji z Chełmna, ale oni odmówili podjęcie działania. Dopiero ponowny telefon na policję (tym razem do Bydgoszczy) poskutkował.

Trwa postępowanie wyjaśniające

Policja nie potwierdza na razie, co dokładnie wydarzyło się w Chełmnie w miniony weekend. Rzecznik policji informuje jedynie, że trwa wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Stanowisko stracił już komendant policji w Chełmnie. Komendantowi ze Świecia zostało “cofnięte powierzenie obowiązków”. TVN poinformował, że  zarówno weselnicy, policjanci uczestniczący w zajściu, jak i obsługa hotelu niechętnie współpracują z policyjnym wydziałem kontroli, nie wiadomo, więc czy sprawę uda się wyjaśnić do końca.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ