Na trzy miesiące do aresztu trafił jeden z dwóch mężczyzn zatrzymany przez świeckich kryminalnych, w związku z napadem rabunkowym, do jakiego doszło na jednej z ulic Świecia

Szedł ulicą…

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w środę (19.10.16) około północy, na jednej z ulic Świecia. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego idąc ulicą spotkał dwóch nieznanych mu mężczyzn oraz kobietę. Początkowo rozmawiali, po czym po chwili mężczyźni zaczęli bić i kopać mieszkańca powiatu chełmińskiego. Następnie sprawcy okradli go, zabierając mu portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie około 1000 zł, a także telefon komórkowy. Pobity mężczyzna  jeszcze tej samej nocy o tym fakcie poinformował policjantów.

Drugi napastnik cały czas poszukiwany

Następnego dnia (20.10.16) kryminalni ze Świecia ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców 49-letniego mieszkańca Świecia. Noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. W piątek (21.10.16) sąd zadecydował, iż najbliższe trzy miesiące 49-latek spędzi w areszcie. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Do tej sprawy policjanci poszukują drugiego z  napastników, mieszkańca Świecia. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

źródło: policja

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o