W gmine Bukowiec inwestuje się najwięcej w powiecie świeckim

0
378
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Branżowe pismo “Wspólnota” opublikowało ranking wydatków na inwestycje samorządowe w latach 2013-2015. W powiecie świeckim liderem jest gmina Bukowiec

Inwestycje samorządowe

W rankingu “Wspólnoty”, który dotyczył wydatków na inwestycje samorządowe w latach 2013-2015 gmina Bukowiec zajęła wysokie 101. miejsce w kraju, na 1563 gmin wiejskich. To najlepszy wynik w powiecie oraz siódmy w województwie. Z opublikowanych danych wynika, że w ostatnich trzech latach wydatki inwestycyjne wyniosły prawie 1200 zł w przeliczeniu na mieszkańca. Ranking uwzględniał inwestycje w infrastrukturę techniczną oraz wydatki majątkowe poprawiające jakość życia mieszkańców.

Co zrobiono?

I faktycznie, w omawianych latach wykonano szereg inwestycji. W 2013 roku m.in. zaadaptowano świetlice wiejską w Przysiersku, oprócz tego wspierano modernizację dróg powiatowych Plewno-Rózanna oraz Gruczno-Stążki. Zagospodarowano również teren przy szkole w Bukowcu, wykonano termomodernizacje budynku Gminnej Przychodni w Bukowcu. Za prawie 1,9 mln zł zakupiony został sprzęt służący do obsługi przydomowych oczyszczalni ścieków. Milion zł pochodziło z unijnego wsparcia. W 2014 roku także nie obyło się bez ważnych inwestycji. Otworzyliśmy m.in. siedzibę Gminnej Biblioteki Publicznej, przebudowaliśmy chodnik łączący ul. Ceynowy i Młyńską, odnowiliśmy place parkingowe – wylicza Wojciech Kulikowski z Urzędu Gminy w Bukowcu. Jeszcze w tym samym roku wybudowane zostało boisko we wsi Korytowo. W ubiegłym roku najważniejszymi pracami było zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy Jeziorze Branickim oraz przebudowa dróg gminnych w Bukowcu: ulic Młyńskiej, Kościelnej, Topolowej i Polnej.

Czym jest pismo “Wspólnota”?

“Wspólnota” to pismo samorządu terytorialnego wydawane w formie tygodnika. Ukazuje się ono od 1990 roku i poświęcone jest tematyce prawno-samorządowej. Dociera aż do 98% jednostek samorządu terytorialnego i dostępne jest tylko w prenumeracie. Od kilku lat we “Wspólnocie” ukazują się rankingi dotyczące lokalnych samorządów. Opracowywane są przez prof. Pawła Swaniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Zestawiania sporządzane są na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ