Pijani młodzi mężczyźni niszczyli samochody w Świeciu. Jeden z nich zaatakował policjanta na służbie

0
290
- Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych. Jezdnia może być tam bardzo śliska - sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o. oficera prasowego KPP w Świeciu
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Młodzi mężczyźni niszczyli samochody na jednym z osiedli w Świeciu. Na domiar złego jeden z nich naruszył nietykalność cielesną policjanta

Do zdarzenia doszło dwa dni temu (4.10.2016) około godz. 17:00. Dyżurny świeckiej komendy odebrał zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Świeciu młodzi mężczyźni niszczą zaparkowane tam samochody. Wysłani na miejsce policjanci po krótkim pościgu zatrzymali trzech mieszkańców Świecia w wieku 22 i 25 lat, podejrzewanych o uszkodzenie aut.

Wszyscy troje byli pijani, a na dodatek agresywni, dlatego do pomocy został skierowany drugi patrol. Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy, gdzie podczas wykonywania przez policjantów czynności jeden z nich, 22-latek, zaczął wyzywać będących tam funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Cała trójka noc spędziła w izbie wytrzeźwień.

Następnego dnia, po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego, jednemu z nich, 22-latkowi przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Kodeks karny za przestępstwo to przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ