Miał 2,5 promila. W Zdrojewie uderzył w inne auto

0
Fot. Archiwum KPP Świecie

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który w Zdrojewie (gmina Nowe) spowodował kolizję. Mężczyzna kierując citroenem c3 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu i uderzył w renault megane

– Sprawca usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat – informuje sierżant sztabowa Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

W niedzielę, 12 listopada, po godzinie 22:30 dyżurny świeckiej jednostki został powiadomiony o wypadku, do którego doszło w Zdrojewie (gmina Nowe). Na miejscu policjanci z komisariatu w Nowem ustalili, że 55-letni kierujący citroenem c3 podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu renault megane w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

– Podczas wykonywania czynności od jednego z uczestników zdarzenia policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Szybko okazało się, że kierujący, który doprowadził do kolizji, jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca kolizji został zatrzymany w policyjnym areszcie – dodaje Tarkowska.

W poniedziałek, 13 listopada, po wytrzeźwieniu, 55-latek z Grudziądza usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał 500 złotych mandatu i punkty karne.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o