PiS na Małym Blankuszu częstował kawą, ciastem i kiełbasą. Bogdan Tarach mówił o swoich planach

2

W ubiegłą sobotę PIS zaprosił mieszkańców na Mały Blankusz, na piknik wyborczy. Bogdan Tarach zapowiedział budowę oczyszczalni ścieków, mariny, żłobków i hali targowej

Bogdan Tarach, jeden z czterech  z kandydatów na burmistrza Świecia otworzył swoją kampanię jako ostatni. – Nie chciałem wychodzić wcześniej, bo chciałem rozmawiać z Państwem o konkretach – mówił. – Mój program jest pisany pod dyktando Państwa potrzeb – dodawał. Tarach podkreślał, że chciałby aby miasto miało swoją oczyszczalnię ścieków. – Nie mamy własnej oczyszczalni, a to będzie generować zwiększone opłaty – podkreślał. Mówił też o przywróceniu żeglugi i wybudowaniu mariny, a także o żłobkach budowanych przy terenach inwestycyjnych. Wspomniał też o swoim pomyśle utworzenia hali targowej. – Ja z tego pomysłu nie zrezygnowałem. Możemy na ten cel uzyskać dofinansowanie w wysokości 63,63 proc. wartości projektu – zaznaczał. Kandydat na burmistrza podkreślał również, że jego program ma trafić zarówno do mieszkańców miasta jak i wsi. – To musi się uzupełniać – wyjaśniał.
Piknik był też okazją do poznania kandydatów do rad miasta, powiatu i sejmiku. Jacek Chmarzyński, właściciel zakładów mięsnych, kandydat do sejmiku mówił, że swój program buduje na wartościach, takich jak zdrowa żywność i będzie chciał wspierać rolników. Stanisława Kuffel, startująca do rady powiatu z okręgu Bukowiec, Pruszcz, Świekatowo mówiła o utworzeniu centrum rehabilitacji z prawdziwego zdarzenia, w której możnaby korzystać z rehabilitacji wodnej i krioterapii. Tadeusz Fiedurek (rada powiatu, okręg Drzycim, Jeżewo, Lniano, Osie) wspomniał o budżecie obywatelskim, który jego zdaniem powinien powiat posiadać.
Adam Kuffel mówi o zwiększeniu miejsc parkingowych. Tomasz Szamocki startujący do rady miasta podkreślał, że minione 4 lata były dla niego bardzo intensywne. – Starałem się działać dla ludzi. Chodnik przy Gałczyńskiego i między ul. Mostową a farą to moje działania. Dzięki moim staraniom udało się zakupić pojazd dla OSP ze środków budżetu państwa. Lodowisko, na którym mogły tej zimy bawić się dzieci to również efekt moich działań – mówił Szamocki.
Na pikniku wyborczym zjawił się również poseł Łukasz Schreiber, który zdradził, że udało się podpisać umowę na dodatkowe 25 mln zł na przebudowę estakady w Przechowie. – Mam nadzieję, że zacznie się lepsza pogoda dla powiatu świeckiego – podsumował żartobliwie.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Olaf
Gość

Chodnik to dzielo radnego Szamockiego… 🙂 Jesli to najwieksze osiagniecie 4-letniej pracy, to slabo to wypada.

Dorota
Gość
Dorota

Panie Olafie. Proszę zobaczycz na ilość wniosków, które składa Pan Szamocki do świeckiego budżetu, a jest ich dużo : ) warto się zainteresować zanim człowiek się wypowie – polecam.