Twój Ślub: Pani młoda idzie do ślubu, czyli suknia i obrączki

0
Fot. Ilona Walecka, Katarzyna Kazimierczyk ze świeckiego salonu brafittingu doradza, jak dobrać idealny stanik

Sprawdzamy czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej, stanika, obrączek

Jaką suknię wybrać?

Na co postawić w tym roku wybierając suknię ślubną? Według portali ślubnych hitem będzie, to co się błyszczy, ma elementy metaliczne lub 3D, a także dopinane spódnice, długie rękawy. – Są modne, to prawda, ale niekoniecznie wygodne. Wyobraźmy sobie, że przez cały wieczór tańczymy w marynarce, podobnie będziemy czuć się w sukni z długim rękawem. Nie polecam również guzików, bo jeśli schudniemy przed ślubem, sukienka nie będzie już tak dopasowana – tłumaczy Elżbieta Jabłońska, z salonu Twój Ślub.

– Gro dziewczyn decyduje się na te w typie księżniczki, wiele wybiera również suknie bez rękawów. Natomiast jeśli chodzi o dekolty, to są one cały czas w modzie, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Warto jednak zwrócić uwagę, by dekolt na plecach nie był zbyt głęboki, bo w tańcu mogą wydarzyć się różne sytuacje. Najważniejsze jest to, byśmy w dniu wesela czuły się pięknie, wyjątkowo i wygodnie – podkreśla Elżbieta Jabłońska.

Salon „Twój ślub”  oferuje również szycie sukni na miarę. – Można przyjść do nas ze zdjęciem wymarzonego modelu – podkreśla właścicielka. Budżet, jaki należy przeznaczyć na kupno sukni ślubnej to średnio 1700 zł. Poszukiwania powinniśmy rozpocząć na pół roku przed datą ślubu. –  Po kupnie, panna młoda, tuż przed ślubem, przychodzi do nas i dopasowuje sukienkę. Jeśli trzeba obciąć, to obcinamy, jeśli zwęzić, to zwężamy. Kosztuje to 50 zł – mówi właścicielka. Ekspertka poleca również, by na przymiarki wybrać się wyłącznie z mamą. – To najlepszy doradca. Mama zawsze chce, byśmy pięknie wyglądały – zaznacza.

Bielizna musi pasować

Oprócz sukni ślubnej ważnym elementem jest również dobór stanika. Okazuje się, że powinniśmy pomyśleć o tym, jeszcze przed wizytą w salonie sukien ślubnych. – Musimy wiedzieć, jaki mamy rozmiar stanika i jakie są możliwości dla naszego biustu w kwestii konstrukcji, niektóre konstrukcje szyte są tylko dla konkretnego rozmiaru, więc wizyta w salonie brafittingu jest bardzo ważna. Na przykład kobieta z dużym biustem nie wybierze modeli z obniżonym zapięciem,taki biustonosz gorzej utrzymuje piersi,w takiej sytuacji suknie z gołymi plecami to ryzykowny wybór, warto to wiedzieć wcześniej. Warto postawić również na stanik z silikowaniem w obwodzie, będzie lepiej się trzymać – tłumaczy Katarzyna Kazimierczyk z Mała Mi Salon Brafittingu.

- Reklama -

Najpopularniejszym ślubnym stanikiem jest balkonetka. – To inaczej bardotka. Jest cięta w poziomie, ma obniżoną miseczkę – tłumaczy Kazimierczyk. Pomocne są również różne bieliźniarskie akcesoria, np. silikonowe ramiączka, obniżacz zapięcia lub stanik multiway.

Co z obrączkami?

Podczas planowania ślubu bardzo ważne są również obrączki. Trzeba przeznaczyć na nie  800-2000 zł. – 90 proc. par decyduje się na klasyczne modele, bez kamieni, ewentualnie z delikatnym paskiem wykonanym z białego złota. Przy takich obrączkach bez problemu je później powiększymy lub pomniejszymy. Z kamieniami jest już duże ryzyko. Ponadto nasze obrączki są toczone, co też daje większe możliwości – mówi Beata Kozłowska-Mazur z Jubiler Kozłowscy w Świeciu, który wykonuje obrączki próby 585. – To najlepsza próba. Taka obrączka będzie trwała. Te niższej próby bardzo szybko ciemnieją przez co będzie mniej efektowna – tłumaczy. Standard to obrączki 5 mm, ale w Jubiler Kozłowscy dostaniemy każdą szerokość.

Jubiler Kozłowski posiada ponad 300 wzorów obrączek, w tym te kamieniami szlachetnymi. Można również poprosić o wykonanie obrączki z modelu wybranego w internecie, gdyż salon posiada swojego złotnika. – Możemy bawić się wzorami. Wykonujemy indywidualne projekty – podkreśla właścicielka.

- Reklama -

Większość par decyduje się na obrączki w złocie, mogą mieć różne odcienie, dzięki wykorzystywaniu różnych kolorów złota: czerwieni, białego i żółtej.
Zmieniła się technika wykonywania tej biżuterii – kiedyś obrączki były płaskie dziś wewnątrz mają soczewkę, np. light lub exclusive, daje to wrażenie, jakby obrączka była wewnątrz wyściełana aksamitnym materiałem. – Jest przyjemniejsza w noszeniu i nie pozostawia odcisków, a koszt to dodatkowe 150-200 zł od pary — wyjaśnia Kozłowska-Mazur.
Tu grawery wykonywane są gratisowo (napis i znak), do wyboru jest 10 czcionek.

Obrączki warto zamówić z wyprzedzeniem, jubiler na wykonanie zamówienia potrzebuje ok. 3 tygodni. Przymierzając obrączkę, pamiętajmy, że powinna delikatnie wchodzić i być ściągana z minimalnym oporem. – Tydzień przed ślubem zapraszamy na bezpłatne dopasowanie, w razie gdyby komuś zmienił się rozmiar palca – zaznacza Beata Kozłowska.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym dodatku Twój Ślub opublikowanym na łamach Nowego Świecia 28 lutego 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o