Wda Świecie po raz trzeci z rzędu zagra w finale Pucharu Polski!!!

0
286
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W środę odbyły się mecze półfinału Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN. Zwycięsko z nich wyszły drużyny ze Świecia i Ostaszewa

Kujawianka Izbica Kujawska przegrała z Wdą Świecie 1:4 (0:0). Świecianie nie zlekceważyli lidera IV ligi. Trener Marek Końko wystawił optymalny skład. W ekipie gospodarzy na środku defensywy zagrał były kapitan Wdy Grzegorz Brzeziński. Mecz toczył się pod dyktando trzecioligowca.

– Już w 1. połowie mogliśmy rozstrzygnąć losy awansu – uważa trener Marek Końko. – Trzy znakomite sytuacje miał Dawid Retlewski. Rozstrzelaliśmy się tuż po przerwie.

Spotkanie rozstrzygnęło się między 48. a 59. min., kiedy padły wszystkie gole. W 48. min. faulowany w polu karnym przez Kamila Kwiatkowskiego był Maciej Rożnowski. Z 11 metrów po raz dziesiąty w tym sezonie nie pomylił się Bartosz Czerwiński. Po 120 sekundach było już 2:0 po strzale Piotra Siekirki. W 53. min. miejscowi złapali kontakt po golu Filipa Skupińskiego z rzutu karnego. Jednak świecianie odpowiedzieli natychmiast. Po akcji z Siekirką bramkę zdobył Dawid Retlewski. Wynik ustalił w 59. min. Szymon Kocieniewski.

KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA – WDA ŚWIECIE 1:4 (0:0)
Bramki: Filip Skupiński (52 – karny) – Bartosz Czerwiński (48), Piotr Siekirka (50), Dawid Retlewski (53), Szymon Kocieniewski (59).
Wda: Zapała – Kiełpiński (46. Dam. Wietrzykowski), Kocieniewski, Urbański, Maliszewski – Wenerski, Zagórski (60. Daw. Wietrzykowski) – Siekirka (67. Szczukowski), Rożnowski, Czerwiński – D. Retlewski (72. Prybiński).

Niespodzianka w Ostaszewie

W drugim meczu Mustang Ostaszewo pokonał Unię Janikowo 3:1 (2:0). Przedstawiciel klasy okręgowej prowadził po 50 minutach 3:0 po dwóch trafieniach Patryka Ciężkowskiego (37, 50) i jednym Patryka Piotrowskiego (3). Beniaminek IV ligi zdołał jedynie odpowiedzieć honorową bramką Kacpra Kumora w 61. min.

Zatem w dwumeczu finałowym Wda, obrońca pucharu zmierzy się z Mustangiem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 czerwca w Ostaszewie, a rewanż 21 czerwca w Świeciu. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych oraz awansuje do rozgrywek centralnych Pucharu Polski.