Turniej “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” [ZDJĘCIA}

0
100
fot. Sławomir Wojciechowski
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W środę i czwartek na stadionie w Świeciu rozgrywane były wojewódzkie finały XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Do rywalizacji w kategoriach U-8, U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców łącznie przystąpiło 88 drużyn z Kujawsko-Pomorskiego. Mecze rozgrywano na ośmiu boiskach. Powiat świecki miał czterech reprezentantów: UKS „Fala Świekatowo” (U-8 chłopców, U-10 chłopców), SP nr 2 Nowe (U-12 chłopców) i SP Grupa (U-12 dziewcząt). Mimo ambitnej gry nie udało im się wyjść z grup do fazy pucharowej.

O pechu mogą mówić piłkarze z Nowego i dziesięciolatkowie ze Świekatowa, którzy zajmowali w swoich grupach 2. miejsca.
SP nr 2 Nowe była druga w grupie „B” turnieju U-12 z bilansem: 2 zwycięstwa (SP Kijewo Królewskie 4:1 i SP Mokre 6:2), 1 porażka (Gol Brodnica 2:4). Do ćwierćfinału wchodzili zwycięzcy sześciu grup oraz dwie drużyny z 2. miejsc z najlepszym bilansem. Od nowian (z dorobku odjęto im wygraną z SP Mokre, bo dwie grupy były trzyzespołowe) lepszydorobek miały SP 8 Toruń i SP 18 Włocławek (obie w dodatkowej tabeli miały po 4 pkt).

Drużynie Fali Świekatowo U-10 też dwa zwycięstwa (SP 67 Bydgoszcz 3:2, Gol Brodnica 1:0) nie dały przepustki do ćwierćfinału. Kluczowa okazała się porażka z SP 24 Toruń 1:3. W tej kategorii także były dwie grupy trzyzespołowe, więc do „małej” tabelki zespołów z 2. miejsc świekatowianom nie liczyła się wygrana z najsłabszą ekipą grupy „A”, czyli SP 67 Bydgoszcz. Tutaj o awansie decydował bilans bramek, bo cztery drużyny miały po trzy „oczka”. Lepszy bilans od Fali uzyskali Cis Cekcyn i ZSP Padniewo.

Dziewczęta z SP Grupa w grupie „C” z dwiema porażkami (SP 7 Włocławek 0:6, SP 1 Golub-Dobrzyń 0:3) na koncie zajęły 3. miejsce.
W turnieju U-8 chłopców Fala Świekatowo była trzecia w grupie „A” (FA Grudziądz 4:0, UKS Lipno 2:2, FA Toruń 0:1).

Mistrzami województwa w poszczególnych kategoriach zostali (na pierwszym miejscu dziewczęta): UKS 6 Inowrocław i NSP Racice (kategoria U-8), UKS Tęcza Bydgoszcz i UKS Gol Brodnica (kategoria U-10) oraz UKS Tęcza Bydgoszcz i SP 69 Bydgoszcz (kategoria U-12). Drużyny do lat 10 i 12 awansowały do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ