Derby dla Wdy, w ćwierćfinale czeka Elana Toruń [ZDJĘCIA, WIDEO]

0
302
fot. Sławomir Wojciechowski
Bezpłatne ogłoszenia drobne

We wtorek i środę rozegrano trzy ostatnie spotkania 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Kujawsko-Pomorskiego. Niespodzianek nie było, wygrywali trzecioligowcy

W braterskich derbach w Przechowie Wda II/Strażak przegrała z Wdą Świecie 1:2 (1:2). Goście prowadzili po golach Bartosza Czerwińskiego (27) i Patryka Kiełpińskiego (35). Nadzieję przechowianom dał w 42. min. Wojciech Błaszczak. W 2. połowie wynik się nie zmienił, choć obie drużyny miały po 2-3 klarowne okazje do jego zmiany. Wda od 61. min. grała w „10”. Szczegółowa relacja z meczu jutro w tygodniku „Nowe Świecie”.

W ćwierćfinale rywalem Wdy będzie Elana Toruń, która dziś rozgromiła w Mogilnie miejscową Pogoń 5:1 (3:0). Torunian nie poprowadził już Jerzy Cyrak, który został zwolniony po kolejnym remisie tej wiosny. Elanę poprowadził jego dotychczasowy asystent Krzysztof Wasilkiewicz, ale była to sytuacja jednorazowa, bo wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego solidaryzując się z Cyrakiem podali się do dymisji. Wśród kandydatów na następcę Cyraka wymienia się m.in. Grzegorza Wódkiewicza, byłego trenera Wdy, a obecnie szkoleniowca Pomorzanina Serock.
Z kolei Chemik Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Iskrę Ciechocin 1:0 (1:0). Gola na wagę aansu w 25. min. zdobył Oskar Trzepacz. Dodajmy, że mecze ćwierćfinałowe odbędą się 26 kwietnia. Wda z Elaną zagra w Toruniu.

Wyniki meczów rozegranych w marcu: Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Kujawianka Izbica Kujawska 0:3 (0:1), LTP Lubanie – Unia Solec Kujawski 4:2 (2:0), Start Radziejów – Unia Janikowo 1:2 (0:0), Pomorzanin Serock – Lider Włocławek 1:3 (0:1), Mustang Ostaszewo – Polonia Bydgoszcz 5:3 (1:3).

Pary ćwierćfinałowe: LTP Lubanie – Unia Janikowo, Lider Włocławek – Mustang Ostaszewo, Elana Toruń – Wda Świecie, Kujawianka Izbica Kujawska – Chemik Bydgoszcz

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ