We wtorek pucharowe derby Świecia

0
249
fot. Sławomir Wojciechowski
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Jutro i w środę odbędą się ostatnie trzy mecze 1/8 finału finału Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN z udziałem trzecioligowców. Kibiców zapraszamy na stadion w Przechowie, gdzie Wda II/Strażak podejmie Wdę Świecie

Mecz rozpocznie się we wtorek o godz. 17. Faworytem jest broniący trofeum trzecioligowiec, ale piłkarze rezerw zapowiadają, że łatwo skóry nie sprzedadzą.

W sobotę obie drużyny w ligach odnotowały podobne zwycięstwa na wyjazdach. W 21. kolejce III ligi Wda wygrała w Wolinie z Vintą 4:1 (1:0). To pierwsza ligowa wygrana podopiecznych Marka Końko w tym roku. Bramki strzelili Bartosz Czerwiński 2 (1 z karnego), Maciej Rożnowski i Patryk Kiełpiński.

Z kolei w ramach 18. kolejki klasy okręgowej Flisak Złotoria uległ Wdzie II/Strażak Przechowo 1:4 (0:2). Dwa gole dla gości strzelił Fabian Chabowski, a po jednym Patryk Podolski i Marcin Wanat (z karnego). Mamy nadzieję, że we wtorkowe popołudnie bramek i emocji nie zabraknie.

Zwycięzca derby Świecia w ćwierćfinale zmierzy się z lepszym z pary Pogoń Mogilno – Elana Toruń (środa, 16.30).

Unia i Polonia za burtą

Dotychczas rozegrano pięć spotkań 1/8 finału PP. Za niespodzianki można uznać porażki Unii Solec Kujawski i Polonii Bydgoszcz z niżej notowanymi rywalami. Przypomnijmy, że 11 marca z rozgrywkami pożegnał się Pomorzanin Serock.

Wyniki: LTP Lubanie – Unia Solec Kujawski 4:2, Start Radziejów – Unia Janikowo 1:2, Pomorzanin Serock – Lider Włocławek 1:3, Mustang Ostaszewo – Polonia Bydgoszcz 5:3, Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Kujawianka Izbica Kujawska 0:3.
Mecze do rozegrania: Wda II/Strażak Przechowo – Wda Świecie (wtorek, 17), Pogoń Mogilno – Elana Toruń (środa, 16.30), Iskra Ciechocin – Chemik Bydgoszcz (środa, 17).

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ