Grudziądz po raz drugi mistrzem Celcom Basket Ligi

0

W sobotę zakończył się drugi sezon Celcom Basket Ligi w Jeżewie. Mistrzowski tytuł obronili koszykarze z Grudziądza

W finale Grudziądz wygrał z Interem-Car Arpol Świecie 76:56. Grudziądzanie w każdej kwarcie byli skuteczniejsi. Do drugiego mistrzostwa poprowadził ich kwartet Arkadiusz Janicki, Łukasz Kazanecki, Maciej Durmaj i Karol Urbanek, który w sumie zdobył 55 pkt. Świecianom woli walki nie można było odmówić, ale wśród nich zabrakło strzelców. Jedynie Robert Baumgart miał dwucyfrowy dorobek – 15 pkt.

Więcej emocji było w spotkaniu o brąz, w którym Venture Industries wygrało z Nowe Basket Team 69:65. Nowianie zaskoczyli rywali w 1. odsłonie, którą wygrali 26:12. Jednak od drugiej, dzięki dobrej obronie i agresywności w ataku, grudziądzanie zaczęli skuteczny pościg. Do przerwy odrobili 9 „oczek”, a po 3. kwarcie prowadzili 54:51. Znakomite zawody w ekipie beniaminka rozgrywali Paweł Mroziński – 28 pkt i Sebastian Hejda – 23 pkt, których wspierał Paweł Straszewski – 14 pkt. W ekipie z Nowego główne skrzypce grali Dawid Górski – 25 pkt i Tomasz Gocek – 20 pkt.

W sobotę rozegrano też mecz o 6. miejsce, w którym Olimp Celcom Jeżewo ograł Traktor Parts 71:38. Przypomnijmy, że 5. lokatę przed tygodniem wywalczył sobie Rasz Team.

Wyniki

Mecz o 6. miejsce: Celcom Olimp Jeżewo – Traktor Parts 71:38 (8:0, 20:7, 22:17, 21:14) – Kowalski 17 (1), Czajka 14, Borucki 13 (1), Janicki 13, Dolewski 6, Solarczyk 4, Ciesielski 2, Erward 2, P. Bocian 0 (CO), Bartniczak 12 (2), B. Michalski 6, Jurek 5 (1), Mac. Bzdawka 5, F. Michalski 4, Miloch 4, Krasny 2, Jurkiewicz 0 (TP).

Mecz o 3. miejsce: Venture Industries Grudziądz – Nowe Basket Team 69:65 (12:26, 23:12, 19:13, 15:14) – Mroziński 28 (1), Hejda 23 (2), Straszewski 14, Zieliński 4, Jabłoński 0, Brózdowski 0 (VI), Górski 25 (1), Gocek 20 (1), Wasielewski 8, Sambor 6, Mirota 3, Kinecki 3 (NBT).

Finał: Inter-Car Arpol – Grudziądz 54:76 (10:16, 15:21, 15:21, 14:18) – Baumgart 15, Włodarczyk 8 (1), Rychlicki 8, Beker 7 (1), Rydwelski 6 (1), Ratowski 4, Karolczak 4, Lemański 0, Mikołajczak 2, Okomski 0, Młynarz 0 (IC), Janicki 13, Kazanecki 14 (1), Durmaj 14, Urbanek 14 (2), Marek Kurzyński 6, Deuter 6, Marcin Kurzyński 6, Cymerman 3 (1 – G).

Końcowa klasyfikacja: 1. Grudziądz, 2. Inter-Car Arpol Świecie, 3. Venture Industries Grudziądz, 4. Nowe Basket Team, 5. Rasz Team, 6. Celcom Olimp, 7. Traktor Parts.