Gala finałowa Stalex Ligi już w sobotę. Gośćmi wieczoru będą m.in. K.A.S.A. i Patman Crew [ZDJĘCIA]

0

Już w sobotę poznamy mistrza 12. edycji HLPN „Stalex Ligi” w Świeciu. Będzie nim na pewno drużyna z Torunia

Głównymi daniami gali finałowej Stalex Ligi będą mecze o medale. Najpierw o godz. 18.30 o brąz zmierzą się Raf-Mix i Partnerzy oraz Gresta/Espack Sadowska. Z kolei w finale zagrają Euro-Drób Toruń i Toruńska Akademia Futsalu. Ten pierwszy będzie miał okazję odzyskać mistrzowski tytuł po roku i ustanowić nowy rekord. Dotychczas sięgał po niego czterokrotnie, podobnie jak ustępujący mistrz Raf-Mix i Partnerzy. TAF to beniaminek tego sezonu, więc oczywiście pierwszy raz może wygrać Stalex Ligę, choć w jej składzie są zawodnicy, którzy po tytuły sięgali z Euro-Drobiem. Sobotni mecz będzie rewanżem za poniedziałkowe starcie. W finale Pucharu Ligi TAF Toruń po dwóch dogrywkach pokonała Euro-Drób Toruń 2:1 (1:1, 1:0). Zwycięskiego gola strzelił na 80. sekund przed końcem drugich dodatkowych pięciu minut Sylwester Kieper, notabene wcześniej grający w zespole „Kurczaków”. Czy beniaminek sięgnie po dublet przekonamy się już pojutrze. Finał zaplanowany jest o godz. 20.40.

Podczas finałowej gali Stalex Ligi nie zabraknie wrażeń artystycznych. Zaśpiewa Krzysztof „K.A.S.A.” Kasowski, który przypomni swoje największe przeboje tj. „Kasanova”, „Sex i kasa” czy „Maczo”. Zatańczą także mistrzynie Polski w latino solo z Milhausen Dance Center, wśród których będą świecianki. Gwiazdą wieczoru ma być Patman Crew. Organizatorzy zapowiadają również przyjazd sportowej gwiazdy niespodzianki. Na razie wiadomo tylko tyle, że będzie to reprezentant sportów zespołowych, który wpisał się w historii niecodziennym i pamiętnym wyczynem.

Motywem przewodnim dwunastej edycji będą multimedia. Po raz pierwszy w historii świeckiej hali widowiskowo-sportowej, specjalnie na tę imprezę zamontowany zostanie telebim.

– Chcemy zaproponować kibicom zupełnie nową formę oglądania widowiska sportowego, wzbogaconą o prezentacje multimedialne, slajdy oraz statystyki i informacje wyświetlane na żywo, bezpośrednio na wielkim ekranie – mówi Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie, organizator Stalex Ligi. – Telebim będzie ponadto wykorzystany dla gwiazdy wieczoru, formacji Patman Crew, która zaprezentuje nietypowe show. Kibice w świeckiej hali obejrzą kilkuminutowy spektakl, będący połączeniem świateł, muzyki, tańca i elementów wyświetlanych harmonijnie z występem artystów właśnie na telebimie.

- Reklama -

Na pewno warto być w sobotni wieczór w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Gala rozpocznie się o godz. 18.30. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o