Młodziczki Jokera zdobyły mistrzostwo województwa, a seniorki dwa razy ograły Energetyka Poznań

0

To był bardzo udany weekend dla świeckich siatkarek. Oczekiwań kibiców nie zawiodły młodziczki i seniorki

W sobotę we Włocławku odbył się drugi turniej finałowy ligi młodziczek. Ponownie główne role odegrały zawodniczki Jokera Świecie, które tym samym przypieczętowały trzecie w historii klubu mistrzostwo województwa w tej kategorii. Joker pokonał Stal Grudziądz 2:0 i WTS Włocławek 2:1. W drugim meczu świecianki złoto zapewniły sobie już po pierwszym wygranym secie. Joker zagwarantował sobie również organizację turnieju ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek. Srebro zdobyło WTS Włocławek, a brąz Stal Grudziądz.

Tymczasem w I lidze kobiet rozpoczęła się faza play-off. Joker Mekro Energoremont Świecie znakomicie zaczął ćwierćfinał pokonując dwukrotnie w Poznaniu miejscowego Energetyka. W sobotę Jokerki wygrały 3:1 (16:25, 25:19, 25:15, 26:28). W ostatnim secie nasze siatkarki nie wykorzystały czterech meczboli, ale za to obroniły później jedną piłkę setową (przy 25:26). Natomiast dziś Joker wygrał z Energetykiem 3:0 (25:19, 25:16, 25:23). Do awansu do półfinału podopiecznym Marcina Wojtowicza potrzeba już tylko jednego zwycięstwa. Następny mecz odbędzie się w sobotę o godz. 16 w Świeciu.