Młodziczki Jokera Świecie są bardzo blisko mistrzostwa województwa [ZDJĘCIA]

0

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu odbył się pierwszy turniej finałowy siatkarskiej ligi młodziczek. Świetnie w nim spisał się Joker Świecie

O medale walczą Joker Świecie, WTS Włocławek i Stal Grudziądz. W sezonie zasadniczym (10. kolejek) najlepiej radziły sobie włocławianki. Jokerki z nimi wygrały trzy razy po tie-breakach, ale poza Świeciem. W sobotę udało się pokonać je we własnej hali. Joker wygrał z WTS Włocławek 2:0 (24, 13). Pierwszy set był zacięty, świecianki nie wykorzystały trzech setboli, ale już przy czwartym postawiły kropkę nad „i”. Druga odsłona zaczęła się od 0:5, ale później nasze zawodniczki odrobiły straty, a od 11:10 zaczęły już całkowicie dominować.

Wcześniej, zgodnie z oczekiwaniami, Joker pokonał Stal Grudziądz 2:0 (14, 9). Także WTS Włocławek ograło Stal 2:0 (14, 15). Zatem podopieczne Andrzeja Nadolnego mają doskonałą zaliczkę przed drugim turniejem, który odbędzie się 2 marca we Włocławku. Joker w tej kategorii ma szansę po raz trzeci sięgnąć po mistrzostwo. Wcześniej miało to miejsce w 2006 i 2017 roku.