Dominika z Nowego nieźle kopie piłkę. Zagrała nawet w kadrze Polski

1
Dominika Kopińska i Robert Lewandowski

19-letnia Dominika  zagrała już w reprezentacji Polski. Odniosła wiele sukcesów w sporcie, zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Niedawno otrzymała nagrodę starosty

Dominika Kopińska pochodzi z Nowego. Jak opowiada urodziła się w rodzinie aktywnej sportowo. Sama też szybko złapała bakcyla do piłki nożnej. – Gdy byłam mała, tata zabrał mnie ze sobą na swój mecz. Spodobało mi się, pokochałam ten sport i tak zostało do dzisiaj – podkreśla.

Początkowo Dominika grała na boisku osiedlowym wraz ze swoimi kolegami. Szybko jednak znalazła miejsce w drużynie piłkarskiej. Jest wychowanką MLKS Wisła Nowe. W sezonie 2011/2012 grała w lidze młodzików z chłopcami jedyna zawodniczka w okręgu. Niecałe dwa lata później, wiosną 2013 roku dołączyła do żeńskiej drużyny Unifreeze Górzno – zauważył ją trener tego zespołu Grzegorz Bała.

Wraz z Unifreeze Dominika grała w III lidzie oraz zdobyła awans do I ligi. Jako piętnastolatka zdobyła halowe mistrzostwo Polski w piłce nożnej. Dwukrotnie zajęła II miejsce w turnieju dziewczęcym „Coca Cola Cup”.

W wieku 16 lat zmieniła barwy i zaczęła grać w Sztorm Gdynia. Tu udało jej się odnieść sukces międzynarodowy, gdy wraz z klubem wygrała międzynarodowy turniej w Czechach.

- Reklama -

Rok później, jako 17-latka zdobyła wicemistrzostwo Polski. Dwa poprzednie sezony Dominika grała w Sztorm AWFiS Gdańsk. Potem, po spadku Gdańska wróciła do Unifreeze.

W maju 2018 roku otrzymała 10 propozycji przejścia do klubów ekstraklasy WybrałaMedyk Konin i to tu obecnie gra. – Za swój największy sukces uważam debiut w kadrze Polski. Zagraliśmy mecz ze Szwajcarią, który zakończył się remisem 0:0. Moim marzeniem jest wyjazd za granicę i gra w najlepszym klubie piłkarskim – mówi Dominika.

 

- Reklama -

Tekst ukazał się 7 lutego 2019 roku w tygodniku „Nowe Świecie”

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
fan footballu
Gość
fan footballu

Gratulacje!!!