Piłkarze Wdy Świecie rozegrali pierwszy sparing w 2019 roku [ZDJĘCIA]

0

W pierwszym meczu kontrolnym tej zimy Wda Świecie, która wiosną będzie grała w A klasie, przegrała z Chełminianką Chełmno 2:4 (2:1)

Po wycofaniu zespołu z III ligi w Świeciu rozpoczęto budowanie drużyny, która wiosną zagra w A klasie. Jej skład oparty będzie na zawodnikach, którzy jesienią grali na trzecioligowych boiskach a nie odeszli do innych klubów oraz piłkarzach z dotychczasowych rezerw. W 1. części dzisiejszego sparingu, który rozpoczął się kilka minut po godz. 8, grała teoretycznie mocniejsza „11”. I na tle zespołu IV ligi zaprezentowała się dobrze. W 3. min. czwartoligowiec objął prowadzenie po strzale Szymona Marksa z rzutu karnego. Wyrównał w 35. min. Wojciech Ernest, a dwie minuty potem na 2:1 dla Wdy trafił Kacper Tarkowski. W przerwie w zespole gospodarzy boisko opuścili dotychczasowi trzecioligowcy (z wyjątkiem Damiana Wietrzykowskiego), co odbiło się na grze. Dużą przewagę uzyskała Chełminianka, która udokumentowała ją trzema bramkami. Na 2:2 trafił wychowanek świeckiego klubu Michał Igliński, a wygraną gościom zapewniły gole Piotra Grossa i Dawida Piaseckiego.