Andrzej Maliszewski nie jest już prezesem KS „Wda” Świecie

0
W konferencji wzięli udział - od lewej: Dariusz Sadowczyk, Andrzej Maliszewski i Michał Gronowski /fot. Sławomir Wojciechowski/

Klub Sportowy „Wda” Świecie będzie miał wkrótce nowego prezesa. Andrzej Maliszewski zrezygnował z zajmowanego stanowiska

Dziś na konferencji prasowej w Hotelu „Vistula” z dziennikarzami spotkali się ustępujący prezes Andrzej Maliszewski, wiceprezes Dariusz Sadowczyk i skarbnik Michał Gronowski.

– W zeszłym tygodniu złożyłem rezygnację z funkcji prezesa i członka zarządu Klubu Sportowego „Wda” – poinformował Andrzej Maliszewski. – Decyzja spowodowana jest dwoma najważniejszymi elementami. Na jesień zmieniłem pracę. Nowe obowiązki zawodowe mocno ograniczyły moją działalność, czy też poświęcenie czasu na funkcjonowanie w klubie. Na odległość takim wielosekcyjnym klubem kierować się nie da. Nie należę do osób, które robią coś po łepkach. Jak się w coś angażuję to na sto procent. Drugą kwestią są sprawy rodzinne, ale z nich nie będę się tłumaczył. Muszę przewartościować swoje życie, inne elementy muszą stać się priorytetem, a nie klub sportowy.

Andrzej Maliszewski z Wdą związany był dwanaście lat, w tym sześć jako prezes. Wcześniej był kierownikiem drużyny, w której grał jego syn Karol oraz koordynatorem ds. szkolenia młodzieży. Wpływ na odejście z klubu miało też wycofanie zespołów seniorów z III ligi.

– Częściowo na pewno, bo mnie jako prezesa, działacza i kibica mocno to zabolało, czego nie ukrywałem na poprzedniej konferencji – podkreślił Andrzej Maliszewski. – To wszystko utwierdziło mnie w przekonaniu, że decyzja, którą już wcześniej zaplanowałem jest słuszna. Oczywiście nie jest tak, że odcinam się całkiem od klubu. Będę służył kolegom swoim doświadczeniem, radami.

- Reklama -

Na razie nie wiadomo kto będzie nowym prezesem, choć najprawdopodobniej będzie to osoba związana z sekcją piłki nożnej. Do czasu jego wyłonienia, ma się to stać w ciągu dwóch tygodni, klubem kierować będą wiceprezesi Dariusz Sadowczyk i Arkadiusz Olkiewicz oraz skarbnik Michał Gronowski.

– Statut klubu pozwala na to, że jedna lub dwie osoby z zarządu rezygnują w czasie kadencji – wyjaśnia Andrzej Maliszewski. – Bez walnego zgromadzenia delegatów można uzupełnić 1/3 część składu zarządu. Także odejście prezesa jest możliwe. W klubie osobami decyzyjnymi są prezes i skarbnik, albo dwóch wiceprezesów lub wiceprezes ze skarbnikiem.

Więcej o dzisiejszej konferencji w czwartek w tygodniku „Nowe Świecie”.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o