Puchar Polski. Wda Świecie wylosowała BKS Bydgoszcz

0
fot. Sławomir Wojciechowski

W siedzibie K-P ZPN w Bydgoszczy odbyło się dziś losowanie 1/8 finału Pucharu Polski oraz drabinki systemowej aż do finału

Mimo wycofania się z III ligi Wda Świecie nie zrezygnowała z rozgrywek Pucharu Polski. Zagrają w nich A-klasowe rezerwy, które oczywiście z automatu stały się pierwszym zespołem. Aczkolwiek w lidze wiosną dalej będzie musiała obowiązywać nazwa Wda II/Tor Świecie. Możemy już oficjalnie poinformować, że trenerem drużyny zamiast Karola Maliszewskiego (odszedł do KP Starogard Gdański) będzie Zbigniew Kaczmarek, który ostatecznie nie pożegnał się ze Świeciem, czego można było się spodziewać. Doświadczony szkoleniowiec wypełni kontrakt podpisany do czerwca, a wywalczenie pucharu będzie wyzwaniem dla niego i piłkarzy.

W Pucharze Polski na szczeblu K-P ZPN Wda dalej jest traktowana jako trzecioligowiec, więc na pewno dwa pierwsze mecze rozegra na wyjazdach. Ewentualnie półfinał, jeśli dotrze do niego Chemik Bydgoszcz, odbyłby się w Świeciu. Jednak do tego jest długa droga. W 1/8 finału Wda zmierzy się na wyjeździe z Budowlanym KS Bydgoszcz, a więc beniaminkiem IV ligi (12. miejsce po rundzie jesiennej). Mecz odbędzie się 9 lub 10 marca. Jeśli świecianie wygrają z czwartoligowcem, to w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Cuiavia Inowrocław – Lech Rypin. Oba te zespoły także grają w IV lidze.

PARY 1/8 FINAŁU: Pomorzanin Toruń – Chemik Bydgoszcz, GLKS Dobrcz-Wudzyn – Włocłavia Włocławek, Cuiavia Inowrocław – Lech Rypin, Budowlany KS Bydgoszcz – Wda Świecie, Cyklon Kończewice – Unia Gniewkowo, Mustang Ostaszewo – Kujawianka Izbica Kujawska, Sportis Łochowo – Pogoń Mogilno, GKS Baruchowo – Legia Chełmża.

Warto walczyć o wojewódzki Puchar Polski, bo jego zdobywca otrzyma 40 tys. zł oraz awansuje do rozgrywek centralnych. Z kolei przegrany z finału w tym roku ma otrzymać 15 tys. zł.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o