Zbigniew Kaczmarek nowym trenerem Wdy Świecie

0
Sławomir Wojciechowski

Wda Świecie ogłosiła dziś na swojej stronie internetowej, że nowym trenerem trzecioligowej drużyny został były reprezentant Polski Zbigniew Kaczmarek

Poszukiwania nowego trenera trwały dwa tygodnie. Przypomnijmy, że po rezygnacji Damiana Ejankowskiego w dwóch ostatnich spotkaniach drużynę poprowadził Marcin Olejniczak, ale nie udało mu się przerwać serii porażek, bo Wda uległa KKS-owi 1925 Kalisz (1:3) i w sobotę Lechowi II Poznań (0:5). Zarząd klubu szukał trenera w regionie, ale żaden kandydat nie chciał podjąć się trudnego zadania. Ostatecznie zdecydowano się na zatrudnienie 56-letniego Zbigniewa Kaczmarka, który dotychczas pracował z drużynami z województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Starsi kibice z pewnością kojarzą piłkarza Zbigniewa Kaczmarka, 30-krotnego reprezentanta Polski. Grał m.in. w Legii Warszawa (osiem i pół sezonu) oraz francuskich klubach: AJ Auxerre, Guingamp i AC Ajaccio. Karierę zakończył w połączonych siłach Polonii i Lechii Gdańsk. Jako trener Zbigniew Kaczmarek pracował od ligi okręgowej (odpowiednik teraźniejszej IV ligi) po ekstraklasę. W maju 2006 roku przez 11 dni był tymczasowo pierwszym trenerem Arki Gdynia zastępując zwolnionego Wojciecha Wąsikiewicza. Poprowadził Arkę w jednym meczu ekstraklasy, który przegrał. Wtedy stery w gdyńskim klubie przejął Wojciech Stawowy.

Największe sukcesy jak trener Zbigniew Kaczmarek odnosił z Wigrami Suwałki, które wprowadził w 2008 roku do II ligi (grupa wschodnia), a następnie po powrocie do tego klubu w 2014 roku do pierwszej. Awans do I ligi dwa lata wcześniej świętował także ze Stomilem Olsztyn. W sumie w I lidze Zbigniew Kaczmarek Wigry i Stomil poprowadził w około stu meczach. Z obu klubów został zwolniony w trakcie rund jesiennych, a powodem były niezadowalające wyniki. Po rozstaniu ze Stomilem krótko (60 dni) pracował w drugoligowej Olimpii Zambrów, którą poprowadził zaledwie w trzech spotkaniach o punkty, wszystkie przegrywając. Ostatnim klubem, który prowadził była czwartoligowa Mławianka Mława. Z nią miał podwójną przygodę. Najpierw nie przedłużono z nim umowy w czerwcu 2017 roku, by pod koniec września ponownie zatrudnić. Z Mławianką rozstał się w maju tego roku, a przyczyną zwolnienia były słabe wyniki.

Dodajmy, że Zbigniew Kaczmarek posiada licencję UEFA Pro. Z pewnością jeszcze tak doświadczonego trenera w Świeciu nie było. Mamy nadzieję, że już w najbliższym meczu w Środzie Wielkopolskiej z Polonią poprowadzi on Wdę do upragnionego zwycięstwa.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o