Młodzicy Wisły Nowe awansowali do III ligi

0

Młodzicy Wisły Nowe (rocznik 2006-07) mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną w IV lidze. Bezapelacyjnie byli najlepsi w grupie 1.

O drużynie młodzików z Nowego pisaliśmy w marcu, gdy wygrała turniej halowy Sobieski Cup w Gniewinie. Okazało się, że w rozgrywkach trawiastych radzi sobie ona również doskonale. Podopieczni Damiana Grajewskiego rywalizowali w grupie 1. IV ligi z rówieśnikami z Lniana, Wiąga, Tucholi, Śliwic oraz Dobrcza i okolic. Celem na rundę jesienną było zajęcie 1. miejsca, które dawało awans do III ligi.

– Cel zrealizowaliśmy już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek – podkreśla z dumą trener Damian Grajewski. – Jestem mile zaskoczony postawą chłopców. Cieszę się z tego, iż wiedzą że tylko ciężka praca na treningach przynosi efekty.

W dziesięciu rozegranych meczach Wiślacy odnieśli dziewięć zwycięstw i zanotowali jedną porażkę. Jedynie w 9. kolejce przegrali u siebie z Tucholanką II Tuchola 0:1. Był to mały wypadek przy pracy. Dodajmy, że w pierwszym meczu rozbili rezerwy Tucholanki 6:0. Ogólnie nowianie zgromadzili 27 punktów. O 11 „oczek” wyprzedzili GLKS Dobrcz-Wudzyn, Czarnych Lniano i Tucholankę II Tuchola. Młodzicy Wisły strzelili rywalom 47 goli, a stracili ich tylko sześć. Najlepszymi strzelcami byli Jan Karwasz – 17 bramek, Filip Reszka, Jakub Pałubicki i Miłosz Ciszewski – wszyscy po 6.

Wiosną Wiślacy rywalizować będą w jednej z grup III ligi. Z pewnością o zwycięstwa będzie trudniej. – Po awansie na pewno nie spoczniemy na laurach – zapewnia Damian Grajewski. – Nadal będziemy ciężko pracować, aby coś w tej lidze ugrać. Potencjał w tym zespole jest spory. Na pewno za rundę jesienną cała drużyna zasługuje na słowa pochwały, szczególnie za zaangażowanie na treningach. Podziękowania należą się też rodzicom, którzy bardzo interesowali się poczynaniami drużyny oraz naszym sponsorom, czyli firmom Tagred, Door Drzwi, Jako, Golden Goal i Lexa.

- Reklama -

Wisła Nowe: Adrian Jezierski, Filip Cejrowy, Jan Karwasz (17 bramek), Bartosz Jabłonka (2), Igor Lewandowski (1), Julian Idziński (2), Filip Reszka (6), Jakub Pałubicki (6), Miłosz Ciszewski (6), Patryk Zajączkowski (2), Kacper Grajewski (3), Alex Gurbada. Trener: Damian Grajewski, kierownik drużyny: Roman Zajączkowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o