Siatkarki Jokera Świecie wygrały pierwszy mecz w sezonie [ZDJĘCIA, WIDEO]

0

W meczu 3. kolejki I ligi siatkówki kobiet Joker Mekro Energoremont Świecie pokonał AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:22, 25:27, 25:21, 25:18)

Po porażkach w Tarnowie i Szczyrku świecianki mocno chciały w środę zwyciężyć. Presja wyniku odbiła się na ich postawie w 1. secie, w którym Jokerki nie ustrzegły się błędów. Miały też początkowo problemy z przebiciem się przez szczelny blok rywalek. Na szczęście siatkarki z Gliwic także nie ustrzegły się błędów. Do 22:22 wynik oscylował wokół remisu. Raz prowadził AZS, raz Joker. Ostatnie trzy akcje należały do naszych zawodniczek. Czujnie na siatce zagrały Adrianna Kukulska i Oliwia Sieradzka, zaś w polu serwisowym dobrze zagrywała Magdalena Ociepa. Ona to asem zakończyła tego seta.

W 2. secie podopieczne Marcina Wojtowicza długo dyktowały warunki gry. Raz prowadziły nawet sześcioma „oczkami”. Jednak przy 21:18 Jokerki zaliczyły przestój i zrobiło się 21:23. Potem udało im się odrobić straty, ale to gliwiczanki miały trzy setbole. Wykorzystała ostatniego, bo atak zepsuła dobrze grająca w tej odsłonie Adrianna Kukulska. Dwa ostatnie sety miały podobny scenariusz. Najpierw prowadził AZS 4-5 punktami, ale gospodynie odrabiały straty, a później przejmowały inicjatywę. W secie nr 3 kluczowe okazały się cztery wygrane z rzędu akcje od stanu 18:16. Natomiast w ostatniej partii popis gry dała Pola Nowacka, która kilka razy sprytnymi kiwkami oszukiwała blok rywalek. Głównie dzięki niej i Oliwii Sieradzkiej Joker wyciągnął wynik z 6:10 na 13:10, a po chwili było już 17:12. Był to dziesiąty oficjalny mecz obu ekip. Po raz siódmy triumfował Joker.

JOKER MEKRO ENERGOREMONT ŚWIECIE – AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ GLIWICE
3:1 (25:22, 25:27, 25:21, 25:18)

Joker: Tomczyk, Kukulska, Fojucik, Majkowska, Brzoska, Miechowicz, Żurawska (l) oraz Nowacka, Sieradzka, Ociepa.

Inne wyniki 3. kolejki: MKS Dąbrowa Górnicza – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:14, 25:10, 25:21), WTS Włocławek – Budowlani Toruń 3:0 (27:25, 25:13, 25:20), Wisła Warszawa – Uni Opole 2:3 (22:25, 25:15, 25:21, 21:25, 9:15), Solna Wieliczka – Szóstka Mielec 3:0 (25:15, 25:18, 25:23), Energetyk Poznań – Mazovia Warszawa 2:3 (25:19, 25:18, 17:25, 22:25, 15:17), PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno 3:2 (25:18, 17:25, 16:25, 25:19, 15:12).