Packman Team zdominował VII Półmaraton Mondi [ZDJĘCIA]

0

Torunianin Damian Kłopotek i serocczanka Krystyna Kuta triumfowali w VII Półmaratonie Mondi dla amatorów, który dziś odbył się z Chełmna do Świecia

W tegorocznej edycji wystartowało 121 zawodników, w tym 27 kobiet. Start tradycyjnie był na rynku w Chełmnie, a meta na deptaku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu. Trasa wiodła przez okoliczne wsie: Głogówko, Niedźwiedź, Kosowo, Gruczno, Dworzysko i Wielki Konopat. Dzisiejsze zawody zdominowali reprezentanci Packman Team, którzy zajęli całe podium u mężczyzn. Zwyciężył Damian Kłopotek z Torunia, który 21,097 km pokonał w czasie 1:16;58,90 h. Drugi ze stratą 0,06 s był grudziądzanin Andrzej Rogiewicz, a trzeci torunianin Łukasz Zimmer 1:17;27. Czwarte miejsce zajął najlepszy z gospodarzy Paweł Dzierliński (Mondi Bags/The Runners Świecie) – 1:18;51.

Wśród kobiet najszybsza była Krystyna Kuta (LUKS Serock) uzyskując czas 1:29;33 (21. wynik tej edycji). Druga na mecie zameldowała się Sylwia Marchlewska (The Runners Świecie/Mondi) – 1:38;03, zaś trzecia chełmnianka Marzena Raniszewska (Packman Team) – 1:39;50.