0
84
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W czwartek w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu trenowały wspólnie oraz rozegrały oficjalny sparing piłkarki ręczne z Koszalina i Piotrkowa Trybunalskiego

Trenerzy obu zespołów umówili się na tradycyjny mecz 2x 30 minut plus dodatkowe 30 minut. Energa AZS Koszalin pokonała Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31:27 (14:14, 17:13). Od początku koszalinianki prowadziły 2-3 bramkami. W 21. min. ich przewaga wzrosła do 13:8, ale jeszcze przed przerwą piotrkowianki odrobiły straty. W 2. połowie Energa długo nie potrafiła odskoczyć rywalkom na więcej niż dwie bramki. Dopiero w ostatnich 10 minutach wyżej notowane w ligowej tabeli zawodniczki z Koszalina udokumentowały swoją wyższość. Najwięcej bramek rzuciły: Katarzyna Stasiak 7, Romana Roszak 6, Amit Izak 6 (Energa AZS), Katarzyna Sobińska 5, Agata Wypych 5, Aleksandra Dronzikowska 5 (Piotrcovia).

W dodatkowych 30 minutach poza protokołem minimalnie lepsza okazała się Piotrcovia wygrywając 10:9, choć przegrywała już 1:5 i 2:6. Kluczowa okazała się dwuminutowa kara dla jednej ze szczypiornistek AZS-u. Ponadto koszalinianki zmarnowały trzy rzuty karne.