Kolejny weekend ze Stalex Ligą za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]

0
125
fot. Sławomir Wojciechowski
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Nie brakowało emocji, goli i niespodzianek w sobotnich i niedzielnych spotkaniach Stalex Ligi w Świeciu

W Extralidze nadal świetnie radzi sobie Gresta/Escpak, która ma na koncie już trzy zwycięstwa. Niepokonana jest też Syla/Kręgielnia. Zespół Klaudiusza Sikorskiego po dwóch remisach tym razem zgarnął trzy punkty wygrywając ze Skodą Grudziądz 10:3. Na uwagę zasługują też dwa pierwsze zwycięstwa w tym sezonie Unisław Team, który ograł Raf-Mix/Stalwit/Kamnel/Rasz 4:0 oraz WSD/Twoja Szkoła Grudziądz 2:1.

Z kolei w Rundzie Eliminacyjnej nie wyłonił się jeszcze drugi, po Kasie Stefczyka, drugoligowiec. Jednak niektóre zespoły zrobiły ważny krok, żeby w 2. rundzie zagrać w II lidze.

Wyniki z weekendu

Extraliga: Unisław Team PBDI – Raf-Mix/Stalwit/Kamnel/Rasz 4:0 (2:0) – Krystian Belzyt 2, Karol Kaczmarek, Damian Tokarski; Klub Podróżnika/Celcom Jeżewo – Wojownik Wabcz 0:15 (0:5) – Krzysztof Janowski 4, Przemysław Ernestowicz 4, Michał Zarembski 3, Bartosz Janikowski, Bartosz Śmietanko, Piotr Gross, Arkadiusz Olechowicz (samobójcza); Unisław Team PBDI – WSD/Twoja Szkoła Grudziądz 2:1 (0:0) – Paweł Kaniewski, Tokarski (UT), Fabian Chodyna (WSD); Euro-Drób II Toruń – Syla/Kręgielnia 3:4 (2:1) – Patryk Kurlenda 2, Łukasz Dec (ED), Paweł Słaby 2, Marcin Janus, Fabian Chabowski (S); Gresta/Espack – Skoda BS Auto Grudziądz 10:3 (4:2) – Mateusz Waśkowski 4, Wojciech Ernest 3, Piotr Żurek, Damian Czarnowski, Dawid Szpankiewicz (G), Dawid Górski 2, Michał Cywka (S).
1. Gresta/Espack 3 9 23:10
2. Euro-Drób I Toruń 2 6 11:3
3. Unisław Team 3 6 9:7
4. Syla/Kręgielnia 3 5 14:13
5. Wojownik Wabcz 3 4 24:12
6. WSD/Twoja Szkoła 3 4 9:9
7. Raf-Mix/Stalwit 2 3 8:7
8. Euro-Drób II Toruń 2 0 5:7
9. Skoda BS Auto 3 0 6:20
10. KP/Celcom 2 0 3:24

Grupa „A”: Prosiaczek – Olimpia Drzycim 8:3 (5:2) – Oskar Kwirant 3, Wojciech Ratkowski 2, Bartłomiej Brachucki, Mateusz Minga, Mateusz Słaby (P), Łukasz Sudoł 2, Jacek Szulc (O); Prosiaczek – Akropol/Coffeein 2:3 (1:1) – Ratkowski, Kwirant (P), Adam Kardas, Jacek Jaśniewski, Mateusz Ziemniewski (A); DNW Team – Olimpia Drzycim 1:14 (0:2) – Mateusz Chruszczewski (DNW), Szulc 4, Sudoł 3, Michał Glazik 2, Zenon Kobylarz 2, Kamil Loduchowski, Dawid Wydef, Łukasz Szmelter (O); Świeckie Orły – DNW Team 4:2 (2:2) – Patryk Kotala 2, Jakub Kapela, Maciej Góra (ŚO), Kacper Żakiewicz, Paweł Reich (DNW).
1. Prosiaczek 3 6 19:7
2. Olimpia Drzycim 4 6 24:16
3. Świeckie Orły 2 6 9:4
4. Akropol/Coffeein 2 6 7:5
5. Chełmiński KM 3 3 14:11
6. DNW Team 4 0 6:36

Grupa „B”: Noe-Trans Przysiersk – ZSAE Karolewo 10:4 (3:2) – Rafał Żochowski 6, Patryk Kaczerowski, Łukasz Urman, Mariusz Molus, Arkadiusz Jasiński (N), Dawid Kolarz, Bartosz Szemraj, Michał Pilarski, Mateusz Wełniak (ZSAE); Haber – Chełmża Futsal Team 4:4 (2:1) – Przemysław Misiaszek 3, Robert Rudolf (H), Bartosz Wiśniewski, Tycjan Pniewski, Piotr Maksymiak, Rudolf (samobójcza – ChFT); GMD Plus/Aut-Mor – Chełmża Futsal Team 6:3 (2:0) – Szymon Pepliński 2, Kacper Kęsik, Tymoteusz Karpus, Zbigniew Kłopotek, Arkadiusz Dąbrowski (GMD), Kamil Ciesielski, Patryk Zielniewski, Pniewski (ChFT).
1. Kasa Stefczyka 4 12 42:8
2. Noe-Trans 4 9 22:15
3. Haber 3 4 21:14
4. Chełmża Futsal Team 5 4 24:19
5. GMD Plus/Aut-Mor 2 3 7:15
6. ZSAE Karolewo 4 0 9:54

Grupa „C”: Pol-Hem/Wasbud/Agrokompleks – OKSiR Świecie 7:3 (3:1) – Eliasz Kasica 3, Paweł Wantoch-Rekowski 3, Tomasz Nowicki (PH), Bartosz Dąbrowski 2, Wojciech Wiśniewski (OKSiR).
1. Dąbrowa Chełmińska 3 6 37:15
2. Pol-Hem 2 6 15:7
3. Grudziądz Team 2 4 26:5
4. OKSIR Świecie 3 1 13:18
5. ZSM Menedżer 2 0 2:48

Puchar Ligi – 1. runda: Wojownik Wabcz – Świeckie Orły 4:1 (2:1) – Przemysław Ernestowicz 2, Piotr Gross, Krzysztof Janowski (W), Patryk Kotala (ŚO); Kasa Stefczyka – Chełmiński Klub Mundurowy 9:8 (3:4) – Marcin Napierała 5, Radosław Janka 3, Tomasz Ejankowski (KS), Dawid Piasecki 2, Krzysztof Kowalikowski 2, Karol Misiaszek 2, Wojciech Sondej, Paweł Pałaszewski ChKM).

Więcej o Stalex Lidze w pierwszym numerze tygodnika „Nowe Świecie”, który w sprzedaży już od czwartku 1 grudnia.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ