Jakub Słomiński mistrzem Polski seniorów w boksie [WIDEO]

0
306
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Na ringu w Sokółce odbyły się 87. Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. Swoich trenerów i kibiców nie zawiódł najlepszy pięściarz Wdy Świecie Jakub Słomiński

O medale, w dziesięciu kategoriach wagowych, rywalizowało ostatecznie 130 pięściarzy z 62 klubów. Wśród nich był Jakub Słomiński z Wdy Świecie. W jego wadze 49 kg, zamiast sześciu awizowanych zawodników, wystartowało czterech. Droga do upragnionego złotego medalu w seniorach była więc krótsza i łatwiejsza. Tym bardziej, że wśród rywali zabrakło obrońcy tytułu Dawida Jagodzińskiego z Astorii Bydgoszcz.

Świecianin nie zmarnował wielkiej szansy. W półfinale Jakub Słomiński zwyciężył Mariusza Kocha (RKS Łódź) 5:0. Z kolei w finale, także jednogłośnie 5:0 pokonał Doriana Mospinka ze Skorpiona Szczecin. Pięściarz Wdy skompletował zatem brakujący złoty medal, bo wcześniej dwukrotnie zdobywał go w Mistrzostwach Polski Juniorów i raz, we wrześniu tego roku, w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Wyniki wagi 49 kg – półfinał: Jakub Słomiński (Wda Świecie) – Mariusz Koch (RKS Łódź) 5:0, Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) – Przemysław Jańczuk (Akademia Walki Warszawa) 5:0.
Finał: Jakub Słomiński (Wda Świecie) – Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) 5:0.
Końcowa kolejność: 1. Jakub Słomiński (Wda Świecie), 2. Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin), 3-4. Mariusz Koch (RKS Łódź), Przemysław Jańczuk (Akademia Walki Warszawa).

Jakub Słomiński był jedynym reprezentantem Kujawsko-Pomorskiego Okręgu Bokserskiego, który dotarł w Sokółce do finału. I jednym z dwóch, który zdobył medal. Tym drugim był Szymon Hamerski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), który wywalczył brąz w wadze 75 kg.