Bramkarz Menedżera miał wiele pracy [ZDJĘCIA]

0
205
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W piątek i sobotę rozegrano cztery kolejne spotkania w Stalex Lidze w Świeciu

W Rundzie Eliminacyjnej pierwsze punkty zdobyli piłkarze z Dąbrowy Chełmińskiej i Drzycimia. Ci pierwsi przy okazji ustali nowy rekord na najwyższe zwycięstwo w jubileuszowej edycji. Dąbrowa Chełmińska rozgromiła wczoraj ZSM Menedżer 26:1. Dawid Bereza już w 27. sekundzie otworzył wynik ustalając tym samym nowy rekord na najszybszego gola sezonu. Młodych świecian stać było jedynie na honorowe trafienie Kacpra Furmana na 1:20 oraz trzy inne groźne strzały. Gdyby nie bramkarz Menedżera Mateusz Pałys wynik końcowy byłby jeszcze bardziej okazalszy.

Z kolei dziś pierwsze zwycięstwo odniosła Olimpia Drzycim wygrywając z Chełmińskim Klubem Mundurowym 4:3 (2:0). Dzięki czemu pozostała w walce o awans do II ligi. Drzycimianie do przerwy prowadzili 2:0, ale w 2. połowie hat-trick Krzysztofa Kowalikowskiego odwrócił sytuację. W końcówce meczu ważną rolę odegrał Kamil Loduchowski, który najpierw asystował przy golu Jacka Szulca na 3:3, a później zdobył zwycięską bramkę dla Olimpii.

Wyniki – grupa „A”: Olimpia Drzycim – Chełmiński Klub Mundurowy 4:3 (2:0) – Kamil Loduchowski, Jacek Szulc, Łukasz Sudoł, Tomasz Zieliński (samob. – O), Krzysztof Kowalikowski 3 (ChKM).
Grupa „C”: Dąbrowa Chełmińska – ZSM Menedżer 26:1 (16:0) – Dawid Bereza 7, Dawid Murawski 5, Jerzy Zakulski 5 (1 z rzutu karnego), Wojciech Pudo 3, Mateusz Sarnowski 3, Bartłomiej Wesołowski, Michał Wolter, Dawid Sarnowski (DCh), Kacper Furman (ZSM).

Faworyci grają dalej

Poznaliśmy dwa kolejne zespoły, które pomyślnie przebrnęli 1. rundę Pucharu Ligi. Są nimi Deja Vu oraz Grudziądz Team. Trudniejszą przeprawę mieli grudziądzanie, którzy pokonali dziś OKSiR Świecie 7:4. Świecianie zagrali bez rezerwowych, co miało znaczenie na końcowy wynik. Do przerwy prowadzili 3:2. W 2. części zaczęło im brakować sił, co wykorzystali rywale strzelając pięć goli z rzędu.

Wyniki – 2. runda Pucharu Ligi: Deja Vu – DNW Team 6:3 (4:2) – Karol Nicieja 2, Przemysław Misiaszek 2, Adam Wilma 2 (1 z rzutu karnego – DV), Kacper Żakiewicz 2, Radosław Ciechanowski (DNW); OKSiR Świecie – Grudziądz Team 4:7 (3:2) – Wojciech Wiśniewski 2, Jakub Lubański 2 (OKSiR), Bartosz Rykowski 2, Paweł Frencel 2, Tomasz Borowski, Paweł Cybulski, Bartosz Panter (GT).

Maraton z futsalem

Kolejne spotkania odbędą się w niedzielę. Zapowiada się prawdziwy maraton ze Stalex Ligą, bo organizatorzy zaplanowali aż 10 spotkań. Rywalizacja w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu rozpocznie się o godz. 10.