Niespodziewana porażka Toru. Pomorzanin tylko remisuje

0
142
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Nie udały się wyjazdy w 14. kolejce klasy okręgowej piłkarzom z Serocka i Laskowic. Ich bilans to zaledwie jeden punkt

Do niespodzianki doszło w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie ostatnia w tabeli Drwęca pokonała Tor Laskowice 3:2 (0:1). Tym meczem oficjalnie w roli trenera laskowiczan zadebiutował Dariusz Wójcik. Początek zwiastował, że będzie to debiut udany. Jeszcze w 5. min. „setkę” zmarnował Fabian Chabowski, ale siedem minut później prowadzenie gościom dał Michał Macura. Pięć minut później za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Daniel Grzywaczewski. To był kluczowy czynnik, który wpłynął na końcowy wynik. Młodzi piłkarze Drwęcy przewagę liczebną wykorzystali po przerwie, gdy w 10 minut (57-67 min.) strzelili trzy gole. Dodały one im wiary w sukces. Torowcy w 71. min. za sprawą Fabiana Chabowskiego złapali kontakt. Później do końca próbowali doprowadzić do remisu, ale bez powodzenia. Najbliżej celu w doliczonym czasie gry był Michał Macura, jednak przestrzelił z bliska.

DRWĘCA GOLUB-DOBRZYŃ – TOR LASKOWICE 3:2 (0:1)
Bramki: Radosław Studziński (57), Patryk Sitkowski (59), Dawid Kończalski (67) – Michał Macura (12), Fabian Chabowski (71).
Tor: Rakowski – M. Słaby (68. Kotala), Żurek, P. Słaby, Góra – Łytkowski, Roman (74. Gładek) – Warchoł (60. Sobierajski), Grzywaczewski, Chabowski (82. Bagiński) – Macura.
Żółte kartki: Krzysztof Marcinkowski (D), Daniel Grzywaczewski, Piotr Żurek, Adam Sobierajski (T).
Czerwona kartka: Grzywaczewski (za 2. żółtą – 17. min.).

Roztrwonili prowadzenie

Wojownik Wabcz zremisował u siebie z Pomorzaninem Serock 4:4 (1:1). Po 69. minutach wydawało się, że podopieczni Grzegorza Wódkiewicza odniosą efektowne zwycięstwo, bo prowadzili już 4:1. Dwa gole strzelił Adam Wadziński (28, 69), a po jednym Krzysztof Bogdziński (58) i Sebastian Makowiecki (64). Gospodarze jednak potwierdzili, że nie bez kozery mają w nazwie klubu Wojownika. W zaledwie osiem minut odrobili straty. Kluczowe okazały się dwa stałe fragmenty gry, przy których serocczanie nie ustrzegli się błędów indywidualnych. Wabczanie jeszcze próbowali pójść za ciosem, ale zwycięskiego gola już nie strzelili.

WOJOWNIK WABCZ – POMORZANIN SEROCK 4:4 (1:1)
Bramki: Karol Misiaszek 2 (70, 75), Krzysztof Janowski (38), Łukasz Filarski (78) – Adam Wadziński (28, 69), Krzysztof Bogdziński (58) i Sebastian Makowiecki (64).
Pomorzanin: R. Szczukowski – Jaruszewski, Russ, Duma (12. Kaniecki), Górski – Makowiecki, Kaszyński – Wadziński, Bogdziński, Andrykowski – Mik.
Żółte kartki: Szymon Szymański (W), Grzegorz Kaniecki (P).

Przypomnijmy, że w hicie 14. kolejki Wda II/Strażak Przechowo zremisowała z Iskrą Ciechocin 2:2 (2:1). O meczu pisaliśmy tutaj. Przechowianie zachowali fotel lidera.

Inne wyniki 14. kolejki: Mustang Ostaszewo – Flisak Złotoria 2:1 (1:0), Polonia Bydgoszcz – Sokół Radomin 2:1 (0:0), Victoria Lisewo – Promień Kowalewo Pomorskie 2:1 (0:1), KS Łochowo – Gryf Sicienko 0:8 (0:6), BKS Bydgoszcz – Radzynianka Radzyń Chełmiński 3:1 (1:1).

1. Wda II/Strażak Przechowo 14 34 36-6
2. Iskra Ciechocin 14 32 34-14
3. Polonia Bydgoszcz 14 31 31-10
4. Sokół Radomin 14 28 38-23
5. Mustang Ostaszewo 14 27 36-19
6. Gryf Sicienko 14 26 46-19
7. BKS Bydgoszcz 14 24 32-20
8. Radzynianka Radzyń Chełmiński 14 22 32-30