Przełamanie Startu Warlubie, niedosyt w Nowem

0
126
Piłkarze Wisły dwa razy prowadzili w meczu z Cuiavią, ale ostatecznie tylko zremisowali /fot. Sławomir Wojciechowski/
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Cztery punkty w 16. kolejce zdobyli czwartoligowcy z powiatu świeckiego. Liderem pozostała Pogoń Mogilno

Po raz pierwszy w listopadzie smaku zwycięstwa zaznali piłkarze z Warlubia. Start na wyjeździe wygrał z Łokietkiem Brześć Kujawski 3:0 (3:0). Warlubianie dobrze zagrali do przerwy.
– Byliśmy skuteczni – relacjonuje trener Marcin Stoppel. – W 4. min., po dobrym dośrodkowaniu Szymona Barszczewskiego, wynik strzałem z głowy otworzył Adam Reise. W 23. min. po uderzeniu Adriana Balewskiego piłka trafiła w słupek, a następnie w zawodnika Łokietka i wpadła do siatki. Z kolei 10 minut później Reise wywalczył rzut karny, którego za chwilę zamienił na trzeciego gola. W 2. połowie gra się wyrównała. Prowadząc 3:0 nie forsowaliśmy specjalnie tempa, ale mieliśmy kolejne cztery „setki”. Nie wykorzystali ich Adam Reise, Bartosz Śmietanko i Jakub Dreszler. Cieszy zwycięstwo i skok w tabeli.

ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI – START WARLUBIE 0:3 (0:3)
Bramki: Adam Reise 2 (4, 33 – karny), Kamil Trzeciak (23 – samobójcza).
Start: Woźniak – Barszczewski, Rombalski, Adamczyk, Simson (60. Oparka) – Ceyer (72. D. Klimek), Balewski (82. Zaremba), Śmietanko, P. Klimek – Dreszler, Reise.
Żółte kartki: Kamil Trzeciak, Mariusz Kowalski (Ł).

Dwa razy prowadzili

Wisła Nowe zremisowała z Cuiavią Inowrocław 2:2 (1:0). Już w 4. min. gola zdobyli goście, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej u Dariusza Słupskiego. W 21. min. wynik spotkania otworzył Patryk Chojnacki. Piłka w drodze do bramki odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z obrońców Cuiavii, czym zmyliła golkipera Roberta Cieniaka. W 29. min. doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia liniowy pokazał przy kontrze inowrocławian „spalonego”, choć zdaniem przyjezdnych Ariel Jastrzembski był dwa metry dalej od bramki Wisły niż ostatni obrońca. Ostro protestowała ławka Cuiavii. W efekcie czego czerwoną kartką został ukarany rezerwowy bramkarz Marcin Piesik.

Od początku 2. części goście zaatakowali odważniej, choć to gospodarze mieli dobrą okazję na 2:0, ale nie wykorzystał jej Miłosz Sadowski. W 65. min. młody bramkarz Wisły Łukasz Chmielecki sfaulował w polu karny Słupskiego. „Jedenastkę” na wyrównującego gola zamienił Jastrzembski. Sześć minut później karny był po drugiej stronie, gdy w obrębie „16” nieprzepisowo został zatrzymany Miłosz Sadowski. Winowajca Ariel Jastrzembski ujrzał czerwoną kartkę. I musiał opuścić boisko. Z 11 metrów na raty uderzał Michał Horna. Pierwszy jego strzał obronił Cieniak, ale lider klasyfikacji strzelców IV ligi zdążył z dobitką. Kilka minut później Horna mógł postawić kropkę nad „i”, ale tym razem przegrał pojedynek sam na sam z Cieniakiem. Ta sytuacja zemściła się w 80. min., gdy grający trener Cuiavii Michał Nadolski strzałem z 18 metrów przelobował Chmieleckiego doprowadzając do remisu. W końcówce oba zespoły miały szanse na przechylenia zwycięstwa na swoją korzyść. W 84. min. gola dla Wisły strzelił Michał Elminowski, lecz pomagał sobie ręką. Z kolei w doliczonym czasie gry minimalnie przestrzelił z ostrego kąta Dariusz Słupski.
To był czwarty mecz bez zwycięstwa beniaminka z Nowego.

WISŁA NOWE – CUIAVIA INOWROCŁAW 2:2 (1:0)
Bramki: Patryk Chojnacki (21), Michał Horna (72) – Ariel Jastrzembski (65 – karny), Michał Nadolski (80).
Wisła: Chmielecki – Wojciechowski, Ziółkowski, Filip, Chojnacki (82. Elminowski) – Piórek, Górski, Reszke (82. Rybiński) – Pokora (75. Koczur), Horna, Kopiński (48. Sadowski).
Żółte kartki: Jarosław Kopiński, Radosław Wojciechowski (W), Mateusz Kucharski, Wiktor Majchrzak (C).
Czerwone kartki: Marcin Piesik, Ariel Jastrzembski (C).

Inne wyniki 16. kolejki: Sparta Brodnica – Notecianka Pakość 6:0 (4:0), Unia Janikowo – Lech Rypin 1:1 (0:0), Gopło Kruszwica – Pogoń Mogilno 1:9 (0:5), Legia Chełmża – Kujawianka Izbica Kujawska 0:0, Chełminianka Chełmno – Piast Złotniki Kujawskie 5:3 (1:2), Orlęta Aleksandrów Kujawski – Unia Solec Kujawski 0:2 (0:0), Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Sadownik Waganiec 2:3 (1:0).
1. Pogoń Mogilno 16 37 39-12
2. Chełminianka Chełmno 15 34 35-18
3. Kujawianka Izbica Kujawska 16 34 38-15
4. Unia Solec Kujawski 16 34 35-15
5. Start Warlubie 16 29 36-18
6. Lech Rypin 16 27 40-18
7. Wisła Nowe 16 27 43-29
8. Orlęta Aleksandrów Kujawski 16 27 30-22