Jakub Słomiński powalczy w Sokółce o mistrzostwo Polski

0
132
Jakub Słomiński (czerwony strój) we wrześniu został młodziezowym mistrzem Polski w wadze 49 kg. Czy teraz powtórzy sukces w seniorach? /fot.www.czlopa.pl/
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W dniach 14-19 listopada w Sokółce odbędą się 87. Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. My kciuki trzymać będziemy za Jakuba Słomińskiego z Wdy Świecie

Do zawodów zgłosiło się aż 144 pięściarzy. Będą oni rywalizować w 10 kategoriach wagowych. Po raz pierwszy na liście uczestników mistrzostw Polski, których historia sięga 1924 roku, znaleźli się też zawodowcy. Ilu ostatecznie zawodników wejdzie do ringu w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce okaże się po poniedziałkowych ważeniu i badaniach lekarskich.

Pięciu konkurentów

Najliczniej obsadzone mają być wagi 69 kg (23 zawodników), 75 kg (20), 81 kg (19), 91 kg (20), zaś najmniej 49 kg (6). I to właśnie w najlżejszej kategorii wystartuje Jakub Słomiński z Wdy, który broni srebrnego medalu wywalczonego w zeszłym roku w Szczecinie. Poza nim w wadze 49 kg powalczą Przemysław Jańczuk (Akademia Walki Warszawa), Damian Jóźwiszyn (GUKS „CARBO” Gliwice), Dorian Mospinek (BKS „Skorpion” Szczecin), Dawid Jagodziński (Bydgoskie Stowarzyszenie Boksu „Astoria” Bydgoszcz) i Mariusz Koch (RKS Łódź). Obrońcą tytułu jest bydgoszczanin Dawid Jagodziński, który wraca do tej wagi. We wrześniowych Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w Człopie rywalizował w 52 kg zdobywając srebro. Na tym turnieju w wadze 49 kg triumfował Jakub Słomiński. Świecianin w swojej kolekcji ma już dwa złote medale MP juniorów oraz jeden MMP. Brakuje mu tylko złota w seniorach. Czy nastąpi on teraz?

Zawody w Sokółce rozpoczną się w poniedziałek. Do środy włącznie przewidziane są walki eliminacyjne. Na czwartek zaplanowano ćwierćfinały, piątek półfinały, zaś w sobotę o godz. 18 rozpoczną się walki finałowe. Rywalizacja w wadze 49 kg zacznie się w czwartek.

Dodajmy, że Słomiński nie będzie jedynym świeckim akcentem w tym turnieju. W obsadzie sędziowskiej znalazł się Maciej Kamiński (Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Bokserski).

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ