Trzyosobowa delegacja świeckich policjantów odpowiedziała na zaproszenie Żołnierzy 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie do udziału w VI edycji projektu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” by w ten sposób oddać cześć Żołnierzom Wyklętym

W niedzielę (04.03.2018) świeccy policjanci uczestniczyli w zawodach „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Chełmnie. Mimo mroźnej pogody frekwencja dopisała. Uczestnicy wystartowali na dystansie 1963 metrów – liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych sierżanta Józefa Franczaka „Lalek” (Laluś), który zginął w obławie milicji i funkcjonariuszy SB w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami.

Na starcie biegu stanęli mieszkańcy Chełmna, młodzież techników, liceów i klas gimnazjalnych, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz żołnierze batalionu.

Krótko po oficjalnej części uroczystości rozpoczął się bieg. Ze względu na krótki dystans bieg nie trwał zbyt długo. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła sierż. szt. Joanna Tarkowska reprezentująca Policję ze Świecia, miejsce drugie Paulina Przyłucka, natomiast na najniższym podium stanęła Malwina Hawryło – uczennice Szkoły Technicznej BZDZ w Chełmnie.

W kategorii mężczyzn oraz w klasyfikacji generalnej zwycięzcą został Rafał Szczutkowski reprezentujący Straż Pożarną Chełmno, na drugim miejscu uplasował się Paweł Pałaszewski z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie a miejsce trzecie zajął żołnierz batalionu szer. Adam Wójcik.

- Reklama -

Ostatnim elementem drugiej edycji biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Chełmnie było wręczenie pamiątkowych medali, wyróżnienie zwycięzców i pamiątkowa fotografia.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o