Klaudia Zalewska zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski

0
101
Medalistki wagi 37 kg. Klaudia Zalewska trzecia od prawej /fot. Grzegorz Sikorski/
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W Siedlcach odbyły się V Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach. Po raz pierwszy wzięły w nich udział zapaśniczki MLKS „Wisła” Świecie.

O medale w 10 kategoriach wagowych walczyły 164 dziewczynki z 57 klubów. Wisłę Świecie reprezentowały trzy zawodniczki: Klaudia Zalewska (37 kg), Natalia Radzio (44 kg) i Kasandra Kiełpińska (48 kg).

Złe miłego początki

Świetnie na siedleckich matach spisała się Klaudia Zalewska, która zdobyła brązowy medal w wadze 37 kg. W jej kategorii rywalizowało w sumie 11 zapaśniczek. Podopieczna Grzegorza Sikorskiego, by stanąć na podium, musiała stoczyć cztery walki. W IV rundzie miała wolny los. Początki nie zapowiadały sukcesu, bo Zalewska przegrała z Mileną Gibasiewicz (LKS “Ceramik” Krotoszyn). Później już wyłącznie zwyciężała pokonując kolejno: Patrycję Sorankowską (ZUKS “Siła” Mysłowice), Natalię Kuraś (UKS ZST Lubsko) oraz w decydującej walce o brąz Martynę Bal (ZKS “Slavia” Ruda Śląska).

Slavia najlepsza

Gorzej powiodło się pozostałym świeciankom. Kasandra Kiełpińska (48 kg) zajęła 14. miejsce z bilansem 2 zwycięstwa, 2 porażki (startowało 28 zawodniczek). Z kolei Natalia Radzio przegrała w Siedlcach obie swoje walki i turniej zakończyła na 22. pozycji (startowało 25 młodziczek).

Zawodniczki Wisły z trenerem Grzegorzem Sikorskim

W klasyfikacji klubowej triumfowała Slavia Ruda Śląska – 45 pkt (12 zawodniczek) przed AKS Białogard – 35 pkt (4 zawodniczki) i ULKS Suples Wierzbica – 32 pkt (10 zawodniczek). Wisła została sklasyfikowana na 24-29. miejscu – 10 pkt.

Dodajmy, że tydzień wcześniej w Komornikach o mistrzostwo kraju walczyli młodzicy. Brąz dla Wisły wywalczył Kacper Kiełpiński (47 kg). W tej samej wadze siódmy był Szymon Wróbel