Grupy i pucharowe pary w Stalex Lidze zostały rozlosowane [zdjęcia]

0
353
fot. Sławomir Wojciechowski
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W piątkowy wieczór uczestnicy dziesiątej edycji HLPN „Stalex Liga” w Świeciu poznali grupowych rywali oraz przeciwników w I rundzie Pucharu Ligi.

Przypomnijmy, że do walki o mistrzostw Stalex Ligi przystąpi 27 drużyn, w tym triumfator trzech poprzednich edycji Euro-Drób I Toruń. Dziesięć zespołów rozgrywki zacznie w elitarnej Stalex Extralidze, zaś pozostałe w Rundzie Eliminacyjnej. Już możemy zdradzić, że na nagrody drużynowe i indywidualne w jubileuszowym sezonie zarząd Stalex Ligi przeznaczy 24 tysiące złotych, co jest rekordem tych rozgrywek.

Będą trzy grupy

Piątkowe losowanie odbyło się tradycyjnie w sali rozgrzewkowej hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Wzięli w nim udział przedstawiciele drużyn oraz licznych sponsorów. Wszyscy najbardziej czekali na losowanie. Najpierw przedstawiciele firmy Stalex Krzysztof Szpakowski i Andrzej Nowakowski rozlosowali trzy grupy eliminacyjne. Rozstawieni zostali Chełmża Futsal Team, Akropol Coffeein oraz OKSiR Świecie. Faworyt Rundy Eliminacyjnej Kasa Stefczyka Bydgoszcz (i nie tylko) trafił do grupy „B”, gdzie zmierzy się z byłym extraligowcem Chełmża Futsal Team.

Grupa „A”: Akropol Coffeein, Świeckie Orły, Prosiaczek, DNW Team Świekatowo, Chełmiński Klub Mundurowych, Olimpia Gmina Drzycim.
Grupa „B”: Chełmża Futsal Team, Kasa Stefczyka, Deja Vu, Noe Trans Przysiersk, GMD Plus AUTO-MOR, ZSAE Karolewo.
Grupa „C”: OKSiR Świecie, Pol-Hem/Wasbud Agrokompleks, Grudziądz Team, ZSM Menedżer.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz zespół z 3. miejsca z najlepszym bilansem awansują do II ligi. Pozostali trafią do III ligi (dwie grupy) i już na tym etapie stracą szanse na zdobycie medalu.

Szlagier na inaugurację

Wczoraj poznaliśmy też pary 1. rundy Pucharu Ligi. Ostatecznie o niego rywalizować będzie 25 ekip (z wyjątkiem Noe Trans Przysiersk i ZSAE Karolewo). W ostatniej chwili zgłosiła się Syla/Kręgielnia. Los nie był łaskawy dla dwóch faworytów tego sezonu. Już na inaugurację Euro-Drób I Toruń zmierzy się z Unisław Team PBDI. Dodajmy, że unisławianie na co dzień grają w I lidze futsalu. Z uwagi na nieparzystą liczbę zespołów do jednej ekipy trafił wolny los. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WSD/Twoja Szkoła Grudziądz, którzy automatycznie awansowali do 2. rundy. Podobnie jak w poprzednich latach po pierwszych dwóch rundach wśród przegranych drużyn losowany będzie tzw. lucky looser, który pozostanie w grze o trofeum.

Pary 1. rundy Pucharu Ligi: Syla/Kręgielnia – Prosiaczek, Gresta/Espack – Chełmża Futsal Team, Unisław Team PBDI – Euro-Drób I Toruń, Pol-Hem/Wasbud Agrokompleks – Euro-Drób II Toruń, Olimpia Gmina Drzycim – Akropol Coffeein, BS Skoda Auto Grudziądz – ZSM Menedżer, Raf-Mix/Stalwit Kamnel – Klub Podróżnika Celcom Jeżewo, GMD Plus AUTO-MOR – Dąbrowa Chełmińska, Kasa Stefczyka – Chełmiński Klub Mundurowych, Wojownik Wabcz – Świeckie Orły, Grudziądz Team – OKSiR Świecie. Wolny los: WSD/Twoja Szkoła Grudziądz.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ