Euro-Drób I Toruń zdobył Superpuchar Stalex Ligi. W piątek odbędzie się losowanie grup

0
98
fot. Piotr Adamczak /www.stalexliga.pl/
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Dwadzieścia siedem drużyn z różnych stron naszego województwa zagra w jubileuszowej, dziesiątej edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej „Stalex Liga” w Świeciu.

Zimą w Świeciu głównym sportowym daniem dla kibiców są rozgrywki Stalex Ligi. Jej markę budowano latami. W rywalizacji brały udział drużyny nie tylko z powiatu świeckiego, ale także Chełmna, Grudziądza, Torunia, Chełmży czy Bydgoszczy. Nie inaczej będzie w dziesiątej edycji. Większość ekip znanych jest kibicom. Nie zabraknie też debiutantów. Po raz pierwszy w Świeciu zagrają zespoły ze Świekatowa i Karolewa. Absolutnym beniaminkiem będzie też Chełmiński Klub Mundurowy. Po roku do świeckiej halówki wracają też bydgoszczanie, którzy zagrają pod nazwą Kasa Stefczyka.

O mistrzostwo i puchar

Ogólnie do rozgrywek przystąpi 27 ekip, z czego dziesięć zagra w Stalex Extralidze, a pozostali w Rundzie Eliminacyjnej. Poza tym równolegle toczyć się będą rozgrywki o Puchar Ligi. Do nich przystąpią 24 ekipy. Dodajmy, że ważną zmianą w regulaminie Stalex Ligi jest zakaz gry zawodników grających na co dzień w Futsal Ekstraklasie. Ten zapis najbardziej dotknie Euro-Drób Toruń, który w zeszłym sezonie miał w swoich szeregach piłkarzy FC Toruń. W świeckiej halówce nie zagra też jej ikona Marcin Wanat, lider Raf-Mix/Stalwit Kamnel Świecie, który aktualnie reprezentuje barwy Red Devils Chojnice. Za to na parkiecie nie zabraknie zawodników znanych z lig K-P ZPN – m.in. Wisły Nowe, Startu Warlubie, Wdy II/Strażak Przechowo, Toru Laskowice, Pomorzanina Serock, Startu Pruszcz, Fali Świekatowo, Chełminianki Chełmno, Legii Chełmża.

Uroczyste losowanie grup Rundy Eliminacyjnej oraz par 1. rundy Pucharu Ligi zaplanowano w piątek o godz. 19 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu (sala rozgrzewkowa). Na spotkaniu omówiony zostanie też system rozgrywek.

EXTRALIGA: Euro-Drób I Toruń, Unisław Team PBDI, Raf-Mix/Stalwit/Kamnel/Rasz Świecie, Syla/Chocolatte, BS Skoda Auto Grudziądz, Wojownik Wabcz, Euro-Drób II Toruń, WSD/Twoja Szkoła Grudziądz, Hurtownia Budowlana Gresta, Klub Podróżnika/Celcom Jeżewo.
RUNDA ELIMINACYJNA: Świeckie Orły, Olimpia Drzycim, Dąbrowa Chełmińska, Prosiaczek, GMD Plus/AUT-MOR, Menedżer, Chełmża Futsal Team, Prosiaczek, POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks, Akropol/Coffein, Deja Vu, Grudziądz Team, Kasa Stefczyka, DNW Team Świekatowo, Noe-Trans Przysiersk, ZSAE Karolewo, Chełmiński Klub Mundurowy.
PUCHAR LIGI: wszystkie drużyny z wyjątkiem Syla/Chocolatte, Noe Trans Przysiersk, ZSAE Karolewo.

Niespodzianki nie było

Pierwsze spotkania ligowe nowego sezonu mają być rozegrane w niedzielę. Jednak mecz inauguracyjny 10. edycji odbył się już w piątkowy wieczór w Toruniu. Jego stawką był trzeci w historii Superpuchar Stalex Ligi. Walczą o niego mistrz oraz zdobywca (lub finalista) Pucharu Ligi. W braterskim pojedynku Euro-Drób I Toruń pokonał Euro-Drób II Toruń 7:2 (1:1). O losach wyniku zdecydował początek 2. części, gdy mistrz Stalex Ligi strzelił trzy gole, a później dołożył jeszcze trzy. Rezerwy odpowiedziały dopiero w samej końcówce meczu. Dodajmy, że Euro-Drób po superpuchar sięgnął też dwa lata temu.

EURO-DRÓB I TORUŃ – EURO-DRÓB II TORUŃ 7:2 (1:1)
Bramki: Adam Lisiecki 2, Daniel Matusiak 2, Wojciech Springer 2, Bartosz Dreszler (Euro-Drób I), Maciej Dudek, Karol Kułacz (Euro-Drób II).

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ