Joker Mekro Energoremont Świecie ograł Nike Węgrów. I znów jest wiceliderem

0
61
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Pierwszoligowe siatkarki ze Świecia mają za sobą udany październik. Na sześć rozegranych spotkań wygrały pięć.

W 6. kolejce I ligi siatkówki kobiet Joker Mekro Energoremont Świecie pokonał we własnej hali Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:18). To czwarta z rzędu wygrana podopiecznych Andrzeja Nadolnego, a piąta w całym sezonie. Świecianki były faworytkami tego spotkania, bo rywalki dotychczas zdołały odnieść jedynie dwa zwycięstwa, ze słabo spisującymi się beniaminkami z Opola i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Pierwszy set do stanu 11:10 był wyrównany. Później dobra gra blokiem, as serwisowy Patrycji Wyrwy oraz skuteczne ataki Sandry Szczygioł i Gabrysi Borawskiej sprawiły, że Joker odskoczył na pięć punktów (15:10, 18:13). Przy 19:14 na boisku zameldowała się Agata Trybuła, która tym samym zaliczyła debiut na zapleczu Orlen Ligi. To kolejna wychowanka klubu, która dostąpiła tego zaszczytu. Aczkolwiek debiut był krótki, bo przyjmująca zepsuła zagrywkę. I natychmiast nastąpiła zmiana powrotna. Siatkarki z Węgrowa potrafiły jeszcze złapać kontakt (18:19), lecz na więcej gospodynie im nie pozwoliły.

Stracony set

Druga odsłona długo toczyła się także pod dyktando jokerek, które prowadziły już nawet 14:9. Jednak chwila dekoncentracji sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis 15:15. I wszystko zaczęło się od nowa. Skuteczne ataki Sandry Szczygioł pozwalały świeciankom utrzymywać skromne prowadzenie (17:16, 19:17, 22:20). Jednak później rywalki znalazły sposób na zatrzymanie kapitan Jokera. Węgrowianki wyszły na jednopunktowe prowadzenie (23:22), by później wykorzystać drugiego setbola (25:24). I w meczu mieliśmy remis 1:1.

Trzeci set stał pod znakiem przestojów z obu stron. Najpierw jokerki przegrywały 0:5, by po rozmowie z trenerem zapunktowały sześć razy z rzędu. Ta seria dodała im siły, bo za kilka minut prowadziły już 13:7. I wtedy je dopadł krótki kryzys. Nike zbliżyła się na jedno „oczko”. Na szczęście trzy udane akcje Szczygioł oraz zepsuty atak przez Aleksandrę Szymańską sprawiły, że gospodynie znów prowadziły pewnie. Przewagi już nie roztrwoniły do końca.

W ostatniej odsłonie podopieczne Andrzeja Nadolnego były zdecydowanie lepsze od rywalek, choć mały przestój w grze także im się przydarzył, gdy z 11:4 zrobiło się 13:12. Na szczęście, po czasie dla trenera, świecianki wróciły na właściwy tor i seta ostatecznie wygrały do 18. MVP meczu została wybrana przyjmująca Jokera Kinga Dybek.

JOKER MEKRO ENERGOREMONT ŚWIECIE – SOKOŁÓW SA NIKE WĘGRÓW
3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:18)
JOKER: Wenerska, Wyrwa, Borawska, Kubacka, Majkowska, Szczygioł, Gajowczyk (libero) oraz Dybek, A. Trybuła, Gajewska.

Porażki beniaminków

Po tej kolejce Joker awansował z 4. miejsca na drugie. Przyczyniły się do tego porażki dobrze spisujących się w tym sezonie beniaminków z Małopolski. W hicie kolejki Wisła Warszawa pokonała Proximę Kraków 3:1. Z kolei WTS Solna Wieliczka niespodziewanie we własnej hali przegrało z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3. Dodajmy, że absolutnym liderem I ligi kobiet jest Wisła Warszawa, która wygrała dotychczas wszystkie spotkania, w tym z Jokerem Mekro Energoremont 3:1.

Inne wyniki 6. kolejki: SMS PZPS Szczyrk – AZS Politechniki Opolskiej 2:3 (-20, 17, 21, -18, -12), NOSiR Nowy Dwór Maz. – MKS Kalisz 1:3 (14, -16, -18, -19), Wisła Warszawa – Proxima Kraków 3:1 (21, -19, 13, 16), Karpaty Krosno – PSPS Chemik Police 0:3 (-21, -19, -23), WTS Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3 (20, -21, -21, -17).

1. Wisła Warszawa 6 18 18:3 517:391
2. Joker Mekro Energoremont Świecie 6 14 16:8 555:510
3. Proxima Kraków 6 12 13:8 483:461
4. SMS PZPS Szczyrk 6 11 14:9 498:463
5. WTS Solna Wieliczka 6 11 13:9 510:469
6. KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 6 10 12:10 499:487
7. MKS Kalisz 6 10 13:11 518:534
8. PSPS Chemik Police 6 9 10:9 427:436