VI Kociewski Rajd Enduro – pięć godzin walki w piachu i błocie [ZDJĘCIA]

0
231
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Zobacz jak wyglądały zmagania zawodników Kociewskiego Rajdu w tym roku

W tym roku w rajdzie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Obywatelskiej Inicjatywy Offroadowej wzięło udział około 240 miłośników sportów motorowych. Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00. Zawodnicy startowali z parkingu przy Ośrodku Wypoczynkowym “Deczno” w Sulnówku, przemieszczali się lasami przez Kozłowo do Przechowa gdzie na terenie cegielni i starej żwirowni mieli do pokonania specjalny odcinek trasy.

Wymagająca trasa

Zawodnicy mieli do przebycia wymagającą i technicznie trudną trasę, pełną różnorodnych przeszkód. Zmagali się z licznymi stromymi podjazdami, zjazdami, piachem i błotem. Aby zawodnik był kwalifikowany musiał zrobić 3 okrążenia o długości 16 km. Na pokonanie tego dystansu uczestnicy mieli 5 godzin.

Duże zainteresowanie

Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem. Zmagania zawodników obserwowała spora liczba osób, która zgromadziła się w Przechowie, gdzie były przygotowane specjalne, widowiskowe odcinki na wyrobisku ze cegielnią oraz na żwirowni.

Po kilku godzinach zmagań przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Najlepszy w kategorii OPEN okazał się Marcin Spirowski, za nim Jeremiasz Mandecki, trzeci był Dariusz Sylwanowicz. W Kategorii JUNIOR (do 21 lat) najlepszy wynik osiągnął Daniel Wasmundzki, następny był Radosław Bogucki, a trzecie miejsce zajął Patryk Leyk.

Świetna organizacja

Rajd zorganizowany był bardzo profesjonalnie, całość przebiegła sprawnie i bez większych problemów. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwało wiele osób. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że wzięli udział w tym rajdzie i pełni podziwu dla trasy jaką dla nich przygotowano.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ