Zwycięstwa Wisły i Startu, czyli co słychać u naszych IV ligowców

0
42
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W 6 kolejce IV ligi kujawsko – pomorskiej okazałe zwycięstwa odniosły Wisła Nowe i Start Warlubie.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Wisły

Przed meczem z Gopłem Kruszwica piłkarze z Nowego byli niepokonani u siebie – w tym sezonie na własnym boisku wygrali już trzy razy. Gorsze wyniki przywozili jednak z wyjazdów – do tej pory na koncie mieli remis 1:1 z Notecianką Pakość i przegraną aż 5:2 ze Spartą Brodnica. Wyjazdowy mecz 6 kolejki (3 września) miał dać odpowiedź, czy nasz zespół przełamie się na wyjeździe, zwłaszcza, że okazja dogodna – Gopło Kruszwica to jeden ze słabszych zespołów w lidze.

Bezbramkowy remis po pierwszej połowie nie zapowiadał tak dobrego wyniku. Na początku drugiej połowy Michał Horna strzelił bramkę na 1:0. W podwyższeniu wyniku pomogli gospodarze, w 58. minucie samobójczą bramkę strzelił Dawid Marczyński. Niecałe 30. minut później wynik podwyższył Horna, a w końcówce meczu na 4:0 wynik ustalił wprowadzony w 81 minucie za Piotra Reszkę, Michał Pokora.

Była to pierwsza wyjazdowa wygrana Wisły w tym sezonie i odrazu bardzo efektowna. Po sześciu kolejkach zespół z Nowego zajmuje trzecie miejsce ze stratą trzech punktów do lidera – Chełminianki Chełmno. Jeśli piłkarze z Nowego będą potrafili w kolejnych meczach grać tak skutecznie na wyjazdach mają spore szanse, aby w tym sezonie powalczyć o awans.

Najbliższe dwa mecze nasi piłkarze zagrają u siebie w soboty – 10 września o 16:00 z Łokietkiem Brześć Kujawski i 17 września o 11:00 z Legią Chełmża. Prawdziwy sprawdzian czeka ich jednak tydzień później, także w sobotę, 24 września zmierzą się w wyjazdowym meczu z liderem Chełminianką Chełmno.

GOPŁO KRUSZWICA – WISŁA NOWE 0:4 (0:0)

Bramki: Horna 2 (47, 79), Marczyński (58 – samobójcza), Pokora (87).

WISŁA: Wiśniewski – Torłop, Filip, Ziółkowski, Chojnacki – Sadowski, Górski (76. Wojciechowski), Reszke (81. Pokora) – Horna (85. Zimny), Elminowski (78. Kopiński), Piórek.

Start Warlubie wygrywa u siebie

Po pięciu kolejkach piłkarze z Warlubia mieli na swoim koncie pięć punktów. Żeby oddalić się od strefy spadkowej w meczu u siebie z Orlętami Aleksandrów Kujawski potrzebowali zwycięstwa.

Mecz w Warlubiu rozpoczął się dobrze dla naszych zawodników, już w 18. minucie, po błędzie obrony gospodarzy, bramkę zdobył Smieszny. W drugiej połowie gospodarze szybko wyrównali. Chociaż piłkarze Startu mieli przewagę to na bramkę podwyższającą wynik czekaliśmy aż do 77 minuty- bramkę zdobył Kuba Binerowski. Ostatecznie w końcówce spotkania wynik ustał Dawid Klimek podwyższając na 3:1 – było to jego pierwsze trafienie w sezonie.

Mecz kolejnej, siódmej kolejki, już w najbliższą sobotę. 10 września na wyjeździe Start Warlubie zmierzy się z zespołem Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Naprzód nie należy do liderów rozgrywek, zespół zgromadził do tej pory zaledwie 4 punkty (ale ma jeden mecz zaległy do rozegrania).

START WARLUBIE – ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKi 3:1 (1:0)

Bramki: Smieszny (18), Binerowski (77), D. Klimek (89) – Nowicki (48).

START: Woźniak – Barszczewski, Rombalski, Adamczyk, Simson – Binerowski (90.Oparka), Śmietanko, Dreszler, Manthey (80. P.Klimek) – Fafiński (52. Zarembski), Reise (82. D.Klimek).