Odnoszą sukcesy w Polsce i na świecie. Przybliżamy sylwetki sportowców pochodzących z naszego regionu

1
492
Dawid Konarski © Zorro2212 BY-SA 4.0
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Nie wszyscy wiedzą, że z naszym regionem związani są sportowcy odnoszący sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe. Przybliżamy sylwetki kilku z nich 

Paweł Paczkowski – piłka ręczna

Paweł Paczkowski (23 lata) uprawia piłkę ręczną. Jest wychowankiem UKS “Siódemka” Świecie. Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski młodzików w 2008 roku. Po ukończeniu liceum przeniósł się do Płocka, gdzie kontynuował karierę w tamtejszej Wiśle, która jest gigantem na krajowym podwórku. Po kilku latach występów przeniósł się do najsilniejszego klubu w Polsce – Vive Tauronu Kielce. W bieżącym roku sięgnął wraz z drużyną po Mistrzostwo Polski oraz wygrał Ligę Mistrzów, a więc najważniejsze rozgrywki w Europie.

Damian Didyk – piłka ręczna

Damian Didyk (18 l.) jest również wychowankiem UKS “Siódemka” Świecie. Aktualnie występuje w klubie SPR Wybrzeże Gdańsk, z którym w 2015 roku sięgnął po Mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Obecnie doświadczenie w seniorskiej piłce ręcznej nabiera w drugoligowych rezerwach ekstraklasowego zespołu Wybrzeża.

Dawid Konarski – siatkówka

Dawid Konarski (27 l.), uprawia siatkówkę. Karierę klubową zaczynał w Chemiku Bydgoszcz. Aktualnie występuje w ekstraklasie, w klubie ZAKSA Kędzierzyn- Koźle. W 2014 roku był członkiem kadry narodowej seniorów, która wygrała Mistrzostwa Świata. W bieżącym roku sięgnął po tytuł Mistrza Polski oraz został powołany na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016, gdzie zagrał w sześciu meczach.

Przemysław Żokowski – kulturystyka i fitness

W kulturystyce rewelacyjnie radzi sobie Przemysław Żokowski (38 l.). Zdobył tytuł Mistrza Polski w kulturystyce klasycznej w 2013 roku. Zaledwie rok wcześniej zajął 3. miejsce na prestiżowych, międzynarodowych zawodach Arnold Classic Europe, które organizuje słynny austriacko- amerykański aktor i kulturysta Arnold Schwarzenegger.

Piotr Tomasik – kulturystyka i fitness

Warto też poznać sukcesy weterana, kulturysty Piotra Tomasika (50 l.). Mistrz Polski w kat. weteranów – 2012 rok oraz V-ce Mistrz Polski w kat. 80 kg – 2009 rok, Mistrz Śląska w kategorii weteran i V-ce Mistrz Śląska w kategorii seniorzy 80 kg. Aktualnie wraz z bratem prowadzi siłownię “Atlas” w Świeciu, gdzie przygotowuje zawodników do startu w zawodach fitness i kulturystycznych.

Jacek Kurowski – dziennikarz sportowy TVP

W Świeciu wychował się również popularny dziennikarz sportowy Jacek Kurowski. Ukończył on studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Do zespołu redakcji sportowej TVP dołączył w 2003 roku. Kurowskiego możemy oglądać podczas największych wydarzeń sportowych na świecie.

To z pewnością nie wszyscy nieprzeciętni sportowcy związani z naszym regionem. Z chęcią przeczytam o kolejnych w komentarzach.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ