W ostatnich dniach mieszkańcy gminy Jeżewo skarżyli się na uciążliwy zapach unoszący się w ich gminie

Zdaniem mieszkańców unoszący się w powietrzu fetor miał związek z wylewaniem na pola pofermentu (pozostałość po produkcji biogazu, może to być kiszonka kukurydzy, zbóż lub odpady z przemysłu rolno-spożywczego, takie jak gnojowica i obornik).  Swoje przypuszczenia mieszkańcy potwierdzali wykonując zdjęcia beczkowozów wylewających na pola odpady. Zapach był wyjątkowo trudny do zniesienia ze względu na wysokie temperatury powietrza.

Skargi trafiały również do wójta. Przed kilkoma dniami gmina wystosowała pismo do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy i Inspekcji Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Warszawie. – Obecnie oczekujemy odpowiedzi – mówi Maciej Rakowicz, wójt Jeżewa.

– Ponadto rozmawiamy z Bioelektrownią Buczek o zakupie tzw. aplikatura do gleby, który znacznie zmniejszy dolegliwość zapachową – dodaje. – Jednakże wylewanie pofermentu umożliwia rozporządzenie ministra. Mają wszelkie niezbędne pozwolenia – mówi wójt.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Kaśka
Gość
Kaśka

Ludzie na wsi czasami śmierdzi do miasta się wyprowadzcie tam pachnie,,,

Barbra
Gość
Barbra

To cie zapraszam na kawę zobaczymy czy dasz radę

Nina
Gość

dobrze napisane „czasami” – przychodzi jesień przez 2 miesiące wylewają przychodzi wiosna kolejne 2-3 to daje nam ok. 5 miesięcy wylewów czyli prawie pół roku ! Miałam ślub i zastanawiałam się jak wyjsc w sukni ślubnej zeby nie przesmiardnąć! to jest chore !

Anita
Gość

Ciekawe czy pani by chciał ciągle czuć nie przyjemny zapach. I. Jeść grila przy. Nim

Robert
Gość
Robert

Od kiedy to poferment śmierdzi???

Barbra
Gość
Barbra

Pytanie do bioelektrowni

...
Gość

Mieszkasz tu na codzień czy piszesz to z jakiegoś innego miejsca? Obstawiam że to drugie, w takim razie zapraszam aby raczyć się tym normalnym zapachem ..

marek w
Gość
marek w

zamieszkaj w miesciie i daj zyc na wsi rolnikom

Barbra
Gość
Barbra

Tu nie chodzi o rolników tylko o bioelektrownie to ona wszystkiemu winna

MAŁGORZATA
Gość
MAŁGORZATA

Tak na wsi c jest zapach jsk wylewaja rolnicy gnojowice,ale ten smrod co wywoza z bio gazowni to z porownanie od rolnikow to juz jes gorsze ,czuc sama padlice,a ci co pisza ze na wsi smierdzi bo wies to niech przyjada do nas i jak w upaly co bylo 40stopni i wiecej to niech sobie posiedza i po wdychaja te zapaszki to im odechce sie glupkowatych wpisow