W rubryce mam pytanie w tygodniku „Nowe Świecie” odpowiadamy na pytania naszych czytelników. Jednym z nich było pytanie o niesprawne oświetlenie:

Ostatnio słyszałam, że zmieniły się przepisy i teraz nie dostanę mandatu za niesprawną żarówkę w aucie? Czy to prawda, że nie muszę jej wymieniać od razu przy policjancie?

Asp. szt. Marek Rydzewski z KPP Świecie: To nie jest prawda. Przepalona żarówka to zły stan techniczny pojazdu. Można za to otrzymać mandat w wysokości od 50 do 200 zł. Jeden z sądów orzekł, że można za to nawet zatrzymać dowód rejestracyjny. Apelujemy do kierowców o roztropność.

Chcesz o coś zapytać, wyjaśnić lub sprawdzić? Zadzwoń do nas (502 488 050) albo napisz do nas.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
jakub
Gość

A co, jak żarówka „padnie” mi w czasie jazdy? Z tyłu nie widzę, czy np światło pozycyjne jeszcze jest, czy go nie ma.
Oczywiście sprawdzam wszystko, zanim ruszę, ale kto da mi gwarancję, że jakaś żarówka zaraz nie zgaśnie…?

wojtura
Gość
wojtura

dlatego nie można ukrac, jezeli wymienisz ją po zatrzymaniu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bzdura, w niektórych samochodach wymiana jest na drodze nie możliwa bez warsztatu się nie obejdzie.Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę pogodę,deszcz,mróz itp.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To jest chore niech Policja sprawdzi swoje auta bo często widzę jak oni mają przepalone zarowki i kto im wystawi mandat bądź zabierze dowód

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Oni mogą tak

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Albo co więcej jadą bez zapalenia świateł i następnym razem nagram film jak tak jadą opublikuje go i wystąpie tak samo o mandat dla funkcjonariusza bo jak by nie było do niczego innego oni się nie nadają jak stać z suszarka i wypisywać mandaty i wołać o podwyzki