Jakie prace wykonać jesienią w ogrodzie? Specjaliści z Bricomarche doradzają

0

Choć słoneczna aura nadal nam towarzyszy, to warto pamiętać o zbliżającej się wielkimi krokami jesieni i odpowiednio w tym czasie przygotować nasz ogród.

Jeśli myślimy o codziennych, jesiennych pracach porządkowych w ogrodzie, warto wybrać do tego odpowiedni sprzęt. Możliwości mamy kilka. Ci, którzy zdecydują się na grabie, powinni pamiętać o kupnie specjalnych wachlarzowych grabi do liści, które posiadają długie i elastyczne zęby. Umożliwiają sprawne zbieranie liści, a co najważniejsze nie naruszają gleby.
Kolejną możliwości są odkurzacze do liści. Te sprawdzą się w przypadku dużych ogrodów. Taki sprzęt zasysa liście do worka. Dzięki niemu, sprawnie i szybko uprzątniemy również inne odpady ogrodowe. Innym rozwiązaniem jest dmuchawa do liści, która ich nie zasysa, ale zgarnia w jedno miejsce. Sprawdza się zwłaszcza przy mokrych liściach.
Oprócz porządkowych prac, jesienią ważne są jest również przygotowanie roślin na niskie temperatury. To czas, w którym warto pomyśleć o nawożeniu roślin. – Wybierając nawóz, należy pamiętać o unikaniu nawozów azotowych, które pobudziłyby rozwój roślin tuż przed zimą, nie dając im tym samym czasu na przygotowanie się do mrozów – podkreślają specjaliści z Bricomarché. Nawóz używany jesienią powinien mieć: fosfor, potas i magnez. Dobrym rozwiązaniem jest także obornik granulowany lub nawóz organiczny w płynie, które dostaniemy w sklepie. Dodatkowym zabiegiem jest wapnowanie. Tę czynność najlepiej przeprowadzić właśnie jesienią. Przeprowadza się je raz na kilka lat.
Jesienią możemy pomyśleć również o posadzeniu nowych roślin. O tej porze roku dobrze przyjmie się m.in. Tuja Szmaragd pochodząca od polskiego producenta. Można ją posadzić w różnych kompozycjach, ale też stworzyć z niej przepiękny żywopłot (wówczas należy sadzić je z zachowaniem rozstawy co 50-60 cm). Zaletą tego iglaka są zielono-szmaragdowe łuski, które zachowują swoją barwę przez cały rok. Tuja ta, w ciągu 10 lat uzyska ok. 2,5 metra wysokości.
Na koniec rośliny możemy wykonać ściółkowanie korą sosnową. – Ściółkowanie gleby w ogrodzie przynosi wiele korzyści, takich jak zapobieganie wyrastaniu chwastów, zmniejszenie wyparowywania wody z gleby i zapewnienie walorów estetycznych – podkreślają w Bricomarché.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym reklamowym dodatku budowlanym opublikowanym w Nowym Świeciu 6 września 2018r.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o