Czy można kupić nowy dom z garażem i ogrodem….w cenie nowego mieszkania w bloku?

0

Lumifil znany jest w Świeciu od 19 lat z montażu okien, drzwi, rolet, bram itp Teraz firma Lucyny i Michała Wejnera, a dokładniej jej nowa filia LUMIFIL DEVELOPMENT idzie o krok dalej . Sprawdzamy, co za tym się kryje.

– Proponujecie domy w cenie mieszkań w bloku. Chwalicie się kompleksowością. To często modny slogan. Co praktycznie oznacza w Waszej ofercie?
– (Michał Wejner) Oferta wynika z naszych obserwacji rynku. W Świeciu wszystkie mieszkania w blokach sprzedają się na pniu. Długo zanim postawione zostaną fundamenty. Jest więc popyt na lokale mieszkaniowe. Zauważyliśmy też, że klientowi zależy, żeby w jednym miejscu kupić wszystko. Mieszkanie, wyposażanie, okna, drzwi, rolety, płytki, co tylko jeszcze się da. Chcieliśmy wyjść z taką kompleksową ofertą. Ale poszliśmy jeszcze krok dalej. Lumifil, który istnieje już blisko 20 lat na początku zajmował się przede wszystkim montażem okien czołowych polskich producentów. Wszystkie zyski przez ten czas inwestowaliśmy w ziemię. Dziś dysponujemy działkami w Sulnowie, Sulnówku, Terespolu, Jeżewie, Chełmnie, Stolnie. Postanowiliśmy wejść w współpracę z firmą architektoniczną Archon oraz kilkoma firmami ze Świecia. W ten sposób przychodząc do nas klient dostanie nie tylko działkę na własność z domem, ale także całe jego wyposażenie. Pozostaje mu jedynie wprowadzić się na koniec z własnymi meblami i walizkami.
– Czyli tworzycie popularne w większych miastach osiedla deweloperskie, na których wszystkie domy wyglądają identycznie?
– Właśnie nie. Zależało nam, żeby nie tworzyć ulic, które wyglądają jak kolej. Tylko, że zamiast identycznych wagonów ciągną się jednakowo wyglądające domy. Na początku chcieliśmy postawić trzy różne domy przy zbiegu ulic Tulipanowej i Bratkowej w Sulnowie To nasz I etap. Miała to być nasza pokazowa inwestycja, którą kusilibyśmy klientów. Ale gdy rozniosła się informacja, że ruszamy z tym projektem to od razu zgłosili się ludzie, którzy kupili te domy. Teraz wre tam praca. W tym roku mieliśmy dobre lato, które pozwalało intensywnie pracować. Sądzimy, że pierwsi właściciele będą mogli wprowadzać się tam jeszcze w listopadzie. Odzew na naszą inwestycję przerósł nasze oczekiwania. Obecnie zakończyliśmy sprzedaż II etapu i rozpoczynamy zapisy na etap III. Podobnie jak w dwóch pierwszych etapach budujemy na osiedlu z pełną infrastrukturą (gaz, prąd, kanalizacja, drogi, chodniki itp.)pod Świeciem. Jak widać niska cena metra kw. ,dobra lokalizacja i wysoki standard materiałów odpowiada w całości naszym klientom
– Klient ma w ogóle wpływ na to co dostaje? Czy z góry akceptuje cały plan i potem pozostaje mu czekać na odbiór? A jeżeli będzie chciał coś zmienić w fazie projektu?
– Budujemy te domy dla klientów ale i z klientami. Nie znaczy to oczywiście, że odbiorca musi pracować na budowie (śmiech), ale w fazie projektu może się z nami skonsultować i dokonywać zmian. W praktyce oznacza to też, że współtworzymy proces twórczy zwany „projektem budowlano-wykończeniowym”. Np. możemy zamienić garderobę w drugą łazienkę, powiększyć garaż lub taras. Wszystko z zachowaniem norm, ale według woli klienta.
– Jesteście w stanie zaproponować ceny niższe niż gdyby klient sam szukał sobie wszystkich materiałów i wykonawców potrzebnych do postawienia domu?
– Tak, bowiem ściśle współpracujemy z kilkoma świeckimi firmami, które śmiało można nazwać liderami w branży. To m.in. hurtownia budowlana GRESTA nieoficjalny numer jeden w swojej branży, hurtownia i salon płytek ceramicznych SATURN, firma MONTER czyli piece, systemy grzewcze, instalacje wodno-kanalizacyjne. I oczywiście LUMIFIL czyli SPRZEDAŻ-MONTAŻ I SERWIS wszystkich otworów budowlanych. Mogę zdradzić, że właśnie na tej bazie powstaje Grupa Towarowa-Usługowa „GTU”, która będzie mogła klientom z powiatu świeckiego zapewnić kompleksową obsługę podczas budowy lub remontu. To nie jest slogan, ale rzeczywistość. W związku z projektem „GTU” klienci będą kupować towar jak i usługi w jednym miejscu w sprawdzonych firmach z wieloletnim doświadczeniem z naszego miasta. A co najważniejsze wszystko w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu wszystkiemu możemy zaproponować budowę domów o wysokim standardzie w atrakcyjnej cenie za metr kw. z działką na własność i podłączonymi wszystkimi mediami, niższej jak cena m2 mieszkania w bloku w nowym budownictwie .
LUMIFIL DEVELOPMENT TO LUKSUS NA KTÓRY CIĘ STAĆ…

Artykuł ukazał się w bezpłatnym reklamowym dodatku budowlanym opublikowanym na łamach Nowego Świecia 6 września 2018r.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o