Świecianie upodobali sobie wnętrza w stylu skandynawskim. Czy przy urządzaniu mieszkania warto skorzystać z pomocy architekta?

0
Agnieszka Koszowska przyznaje, że świecianie coraz częściej korzystają z usług projektanta

Mieszkańcy Świecia coraz częściej decydują się na korzystanie z usług projektanta wnętrz. Chcemy, by nasze domy były modne i wygodne

Podejście mieszkańców naszego powiatu do skorzystania z usług projektanta zmieniło się. Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób decydowało się na taki krok. Dziś chętnych jest znacznie więcej. Atutem, który przemawia za skorzystaniem z tego typu usług są chociażby niewielkie koszty. – Obecnie stać na to każdego przeciętnego Kowalskiego – podkreśla Agnieszka Koszowska, właścicielka firmy Arte Professione Projektowanie Wnętrz, która powstała w Śweciu w 2011 roku i działa zarówno na rynku lokalnym, krajowym, jak i zagranicznym. – Jeśli ktoś stawia nowy dom, kupuje mieszkanie i bierze na to kredyt, to koszty związane z zamówieniem projektu na aranżację wnętrza są niewielkie w porównaniu do pozostałych inwestycji, jakie i tak trzeba poczynić – dodaje.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy projektanta?

Projektanci podkreślają, że warto zdecydować się na profesjonalną pomoc, bo wówczas popełniamy mniej błędów przy wykończeniu naszego własnego lokum. Jest więc ładniej i wygodniej. – Jednym z najczęstszych błędów, jakie są popełniane przez ludzi, to m.in.: źle dobrany kolor ścian względem naturalnego oświetlenia w mieszkaniu. Obecnie w modzie jest szary kolor. Zdarza się, że ze względu na światło wpadające do wnętrza, kolor, który sobie wymarzy wygląda zupełnie inaczej. Dzięki projektantowi można takich błędów uniknąć – podpowiada Koszowska.

Najczęściej na profesjonalną aranżację wnętrz decydują się właściciele domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Pojawiają się też prośby o pomoc ze strony właścicieli małych mieszkań. Te wymagają od projektanta sporo sprytu. – Niełatwo jest zmieścić trzyosobową rodzinę w dwóch pokojach. W takim mieszkaniu trzeba wydzielić kilka stref: pracy, nauki, relaksu, itp. Małe pomieszczenia są wyzwaniem, które chętnie podejmujemy – zapewnia Koszowska.

W Świeciu po skandynawsku

W mieszkaniach dominuje styl skandynawski. Kupujemy meble z Ikei, najczęściej w jasnych, pastelowych kolorach. W dużych domach można pozwolić sobie na znacznie więcej. Tu coraz częściej pojawiają się antresole. Meble zamawiane są u stolarza. Są też projekty na domy w stylu wiejskim. Zdarzają się również nowoczesne połączenia metalu z drewnem bądź szkłem. Dominuje przestrzeń i duża ilość światła. Dla przykładu kuchnie często są połączone z salonem i stanowią jedno pomieszczenie.

Bez względu jednak na to, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy w bloku, chcemy by nasze własne lokum wyglądało ładnie, przyjemnie, było wygodne i ergonomiczne.

Świecianie ufają projektantom. Niewielu wybiera metamorfozy (czyli niewielkie zmiany jednego bądź dwóch pomieszczeń), a jeśli już to dotyczą głównie łazienek i kuchni. Coraz więcej jest takich klientów, którzy chcą kompleksowej usługi. – Taki wybór okazuje się korzystniejszy finansowo – podpowiada Agnieszka Koszowska.

Klienci Arte Professione często przychodzą z własną koncepcją wnętrza. Niezawsze okazuje się, że pomysł klienta sprawdzi się w jego domu. – Odbywamy wiele spotkań, również na miejscu inwestycji, rozmawiamy o oczekiwaniach. Przez ten czas poznaję klienta, jego gust i estetykę, i jeśli mi zaufa, to efekt końcowy jest bardzo dobry.  Ważne aby wsłuchać się w klienta – podkreśla Koszowska.

Architekci wnętrz biorą się za biura i restauracje

W Świeciu coraz częściej to od projektantów zależy także, jak będzie wyglądać nasze miejsce pracy. Arte Professione zadbało między innymi o wygląd Restauracji Stylowa, czy biur Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świeciu. – Biura w Świeciu wyglądają coraz lepiej, choć jest jeszcze wiele do zrobienia. Dziś stawia się na komfort pracy, odpowiednie oświetlenie, pomieszczenie socjalne, bo przecież w pracy spędzamy większość swojego życia – mówi.

Jakie rady dla przedsiębiorców ma właścicielka Arte Professione. – Polecam kolory, które są neutralne, pastelowe. Takie, które wyciszają, czyli: błękity, zielenie, szarości. Biel z czernią nie jest dobrym połączeniem. To zbyt duży kontrast, który może rozpraszać i niepokoić pracownika. W takim przypadku warto przełamać to malując jedną ze ścian na wyciszający kolor. W zależności od wykonywanej profesji, mogę polecić czerwień i pomarańcz, aby wzbudzić kreatywność w pracowniku lub też dodać mu energii do działania. Choć to trudne kolory – podpowiada.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o