Przedsiębiorcy z B&K Okna ze Świecia realizowali zamówienia w Chełmnie, Grudziądzu, Gdańsku, ale też w Szwajcarii, Niemczech i Danii. Sprzedają tylko polskie okna

Firma B&K Okna działa od ośmiu lat. Jej założycielem jest Bartłomiej Kuzimski, a od 7 lat współwłaścicielem jest również Łukasz Grzesiak. – Zawsze chcieliśmy zrobić coś swojego – opowiadają właściciele.

B&K Okna jest autoryzowanym dealerem produktów firmy Drutex, czyli okien PCV, drewnianych i aluminiowych, drzwi wejściowych PCV, rolet zewnętrznych. W sprzedaży ma również drzwi stalowe firmy Wikęd, drzwi pokojowe Erkado i DRE. W salonie kupimy ponadto moskitiery, rolety tkaninowe wewnętrzne, żaluzje plisowane, rolety rzymskie.  – Mamy wiele rozwiązań. Są to systemy nowoczesne i nowatorskie, gdyż współpracujemy z prężnymi producentami, którzy cały czas aktualizują swoją ofertę. Nie są to produkty z Chin, są to produkty polskie – podkreśla Grzesiak.

Ci, którzy zakupią produkty w firmie B&K Okna nie muszą również martwić się o montaż. – Współpracujemy z wykwalifikowanymi ekipami montażowymi, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie, uczestniczą w szkoleniach i poznają nowe techniki montażowe – zaznacza Kuzimski. – Ci monterzy są z nami od początku, traktujemy ich jak naszych ludzi – zaznacza Grzesiak. – Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie montować od kilkudziesięciu do stu okien tygodniowo – dodaje.

Wiedzą jak walczyć z marketami

Właściciele stawiają na dobry kontakt z klientem. – Lokalny przedsiębiorca wyróżnia się na tle marketów między innymi tym, że jest w stanie poświęcić czas klientowi i szczegółowo przekazać mu wszystkie informacje. W sieciówkach często tego nie spotkamy. My oferujemy obsługę przed zakupem, w czasie i po nim. Do każdego klienta należy podejść indywidualnie. Każdego należy obsłużyć na równie wysokim poziomie, niezależnie czy to mały, czy duży klient. Każdemu należy poświęcić dużo czasu. Osoba, która tu przychodzi musi czuć, że sprzedawca chce z nim porozmawiać i poznać jego potrzeby – podkreśla Kuzimski.

Firma B&K Okna cały czas się rozwija. Świadczyć może o tym niedawna przeprowadzka do nowej siedziby. Co prawda, nadal ich salon znajdziemy przy ul. Batorego w Świeciu (nieopodal poczty), ale teraz pomieszczenie jest znacznie większe, dzięki czemu na miejscu można zobaczyć część produktów. – Chcieliśmy pokazać klientom, jak najwięcej rozwiązań – mówi Kuzimski.

W przeciągu 8 lat działalności B&K Okna zrealizowało wiele dużych zamówień. Ich okna są zamontowane m.in. w nowych blokach na os. Hallera w Świeciu, a także w Gdańsku. Do salonu w Świeciu docierają również mieszkańcy z Pruszcza, Chełmna, Grudziądza, Bydgoszczy i Torunia, a także Gdańska.

Okna jadą do Europy

Właściciele, w rozwoju firmy, stawiają również na social media. – W dzisiejszych czasach to konieczność. Wiele osób ogląda produkty w internecie i dopiero potem zjawia się w salonie – mówi Kuzimski. – Dzięki internetowi produkty przez nas oferowane znalazły się w Szwajcarii, Danii, Niemczech – dodaje Grzesiak.

Obecnie, w firmie oprócz właścicieli, pracuje jeszcze trzech pracowników, którzy zajmują się obsługą klienta. – Muszą to być osoby komunikatywne, które potrafią rozmawiać z klientem. Staramy się zwracać uwagę na szczegóły. W zamian pracownik może liczyć na premie. Nagradzamy osoby, które wykazują inicjatywę, mają swoje pomysły. Dajemy też możliwość szkolenia się i wspieramy to finansowo – podkreślają właściciele.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o