Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz podsumowało zeszły rok i przedstawiło plany na obecny

0
Fot. Zuza Kasprzyk, Na walne spotkanie stowarzyszenia przybyło około 130 jego członków

O ile w dowodach mają po kilka dziesiątek na karku, o tyle wigoru, dowcipu i sympatii mają więcej niż niejeden nastolatek

Na zebranie Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz przybyło prawie 130 osób plus zaproszeni goście. Rzecz działa się w pruszczańskim Gościńcu przy Młynie. Spotkanie otworzył Grzegorz Redzimski, prezes Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Pruszcz. Powitał zaproszonych gości: Franciszka Koszowskiego, wicestarostę Powiatu Świeckiego; Dariusza Wądołowskiego, wójta gminy Pruszcz; Piotra Radeckiego, przewodniczącego rady tejże gminy; Beatę Banaszak, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Pruszczu; Marcina Kłosowicza, prezesa zarządu GS Samopomoc Chłopska z Pruszcza oraz Mirosława Kopkę, dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu Kultury i Rekreacji. Oczywiście nie mogło zabraknąć Andrzeja Smeji z Jeżewa, zajmującego się oprawą muzyczną uroczystości. Minutą ciszy uczczono sześciu członków stowarzyszenia, którzy odeszli z niego na zawsze. Stowarzyszenie liczy około 250 członków, w tym 8 honorowych i 13 wspierających. Od ostatniego walnego zebrania ubyło stowarzyszeniu 10 osób. Spotkanie poprowadził Piotr Chomicz, a jego sekretarzem została Urszula Molenda.

Tak było w 2018 roku

Grzegorz Redzimski przedstawił działalność stowarzyszenia w mijającym roku. W maju seniorzy ruszyli na pierwsze wycieczki. Byli w Dobrzycach, Mielnie, uczestniczyli w mszy św. w Topolnie, zorganizowali wieczorek taneczny w Serocku, a 50 osób miało okazję pojechać do Rewala. W czerwcu byli m.in. w Piasecznie, Stegnie czy Wrocławiu. W lipcu pojechali do Wdzydz, nad Zalew Koronowski na koncert artystów Opery Nova. W sierpniu młodzi duchem wczasowali na Bornholmie i w Tleniu. Lato pożegnali w Ciechocinku, odwiedzając przy okazji festiwal iluminacji w Toruniu. We wrześniu wybrali się na wycieczkę do Warszawy a w październiku brali udział w obchodach Dnia Seniora połączonego z obchodami 100-lecia niepodległości w Pruszczu. W listopadzie wybrali się na wycieczkę do Włoch, brali udział w koncercie Don Vasyla i zorganizowali andrzejki w Serocku. W grudniu widzieli się na spotkaniu opłatkowym. Podziękowano przy okazji gminie, Bankowi Spółdzielczemu, GS Samopomoc Chłopska za wsparcie finansowe. Nie zabrakło ukłonów w stronę GOKSiR oraz gminnej biblioteki, która gości Uniwersytet Trzeciego Wieku. Prezent od stowarzyszenia otrzymała Wiesława Betlewska, jego skarbnik, wyróżniona w tym roku przez wójta gminy za troskę o człowieka.

Tak będzie w 2019 roku

Pani skarbnik przekazała informacje na temat budżetu stowarzyszenia, po czym omówiono plany na obecny rok. Wieczorki taneczne zaplanowano cztery, w tym jeden nastąpił po opisywanych obradach. Z sali dało się słyszeć sugestie, aby było ich więcej. W tym roku seniorzy planują wycieczkę w Bieszczady i do Kotliny Kłodzkiej. Mają zamiar wybrać się na pielgrzymkę do Częstochowy, połączonej z wizytą w Łodzi. Oprócz tego zwiedzą Kamienne Kręgi w Odrach, Malbork, Krynicę Morską a także muzeum Sttuthof. Wczasy zaplanowano w Tleniu (sierpień) i w Rowach (maj). Lato seniorzy pożegnają w Inowrocławiu. W dyskusji nad przedstawionym programem głos zabrał Edward Grudzień: – Mijają dwa lata od kiedy wsiadłem na rower. I czuję się od tego czasu młodszy. Chciałabym zaproponować zorganizowanie rajdu rowerowego. Senior zauważył, że po drodze można zrobić przerwę na ognisko czy ciasto i kawę. Jego propozycja zebrała burzę oklasków, a zaproszeni goście zaproponowali wsparcie podczas organizacji spotkania. Prezes GS przypomniał, że w Serocku spółdzielnia dysponuje działką nad jeziorem z miejscem na ognisko przygotowanym przez mieszkańców, a przewodniczący pruszczańskiej rady gminy dodał, że sam weźmie chętnie udział w pomyśle pana Grudnia. Tego dnia 7 osób przyjęło legitymację stowarzyszenia. Po części oficjalnej na seniorów czekał poczęstunek, a potem wieczorek taneczny.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o