Co robią policjanci, gdy nie łapią przestępców? Przekonały się o tym dzieci z podstawówki w Lnianie

3

Policjanci z Osia przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Za pomocą lektury uczyli dzieci prawidłowych postaw i zasad bezpieczeństwa

– Jak powszechnie wiadomo czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę, kształtuje wzorce moralnych zachowań, wzmacnia poczucie wartości. Czytanie pomaga lepiej zrozumieć siebie i świat – podkreśla mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. Dlatego też, dzielnicowi z Posterunku Policji w Osiu – mł. asp. Damian Zielewski oraz mł. asp. Dawid Łepek chętnie odwiedzili najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lnianie.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mundurowi odczytali bajki pt. „Kicia kocia zostaje policjantką” oraz „Na pomoc, na pomoc Policja”. – Dzieci z ochotą i wielką uwagą słuchały krótkich historii z profilaktycznym przesłaniem. Uczyły się w ten sposób prawidłowych postaw i zasad bezpieczeństwa – mówi Tarkowska.

Maluchy mogły także z bliska poznać pracę dzielnicowych, przymierzyć policyjną czapką oraz zapytać o zadania w codziennej służbie. Uczniowie bardzo chętnie i entuzjastycznie uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. Uśmiechów i podziękowań było co nie miara. Dzielnicowi na pamiątkę swojej wizyty stanęli do wspólnego zdjęcia.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Czytelnik
Gość
Czytelnik

Za oską dilerkę by się wzięli!

Gość
Gość
Gość

To nie diluj i nie będzie kłopotu czlowieku

Lolek
Gość

Niech się wezmą za wlepianie mandatów właścicielom Piesków to miasto jest TAK ZASRANE !!!!!!! Ze nie da się tego opisać po 1000zl powinni wystawiać i to płatne odrazu !!! Co dzień zwracam uwagę właścicielom a teraz w rączkę po swoim pupilku albo ja wezmę i prosto pod wycieraczkę .. to się patrzą i udają debili !!!a w szczególności KOSCIUSZKI !!! To jest żart w tym miescie… Ale pomysł jest pozbierać we woreczki spory Arsenał i do burmistrza na biurko!!!!