Czy już niedługo będzie o nim głośno? Hubert Wróbel ma dopiero 19 lat, na koncie sukcesy i zgrupowania z kadrą Polski

0

Ten młody, zdolny, 19-letni chłopak tegoroczne wakacje spędził na zgrupowaniu kadry Polski juniorów. Jego największym sukcesem jest brązowy medal na Mistrzostwach Polski

Hubert Wróbel ma dopiero 19 lat. Pochodzi ze Świecia. Za kilka dni rozpocznie naukę w klasie maturalnej. Po zdaniu wszystkich kwalifikacji (egzaminów niezbędnych do uzyskania tytułu technika) będzie technikiem budownictwa. – Uczę się w Zespole Szkół Budowlanych w Grudziądzu – opowiada.

Chłopak od lat aktywnie związany jest ze sportem, wybrał zapasy. – Zacząłem je trenować mając 10 lat – mówi. Dziś nie żałuje swojego wyboru. – Do trenowania namówił mnie tata. Stwierdził, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla mnie i muszę przyznać, że w 100 procentach miał rację – mówi.

Występował w Wiśle, teraz w Pelplinie

Przez lata występował w barwach Świecia. W świeckiej „Wiśle” trenował jeszcze w ubiegłym roku. Zrezygnował ze względu na problemy klubowe. – Teraz występuję w K.S. Bloczek Team w Pelplinie, uważam że był to strzał w dziesiątkę – podkreśla.

Nowy klub dał Hubertowi możliwość rozwijania swoich umiejętności. Szkolił je między innymi podczas treningów z zawodnikami europejskiej klasy. – Niedawno brałem udział w zgrupowaniu kadry Polski Juniorów w Kalingradzie, co zapewnił mi trener klubowy z Pelplina. Spędziłem tam 10 dni. Było to pierwsze takie mocne zgrupowanie, w którym brałem udział po operacji spowodowanej kontuzją kolana. Miałem tam możliwość trenowania z najlepszymi zawodnikami z Polski przygotowującymi się do Mistrzostw Europy oraz zawodnikami z Rosji, Litwy i Łotwy. Dało mi to bardzo dużo doświadczenia oraz świadomości, jak trzeba trenować, aby dotrzeć na sam szczyt – zaznacza.

- Reklama -

Hubert też ma na koncie osobisty sukces. – Moim największym sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Polski – mówi. Nie osiada na laurach i wysoko stawia sobie cele. – W przyszłym roku planuje wygrać Mistrzostwa Polski Juniorów i pojechać walczyć o medale na Mistrzostwa Świata i Europy – zdradza.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o