W Regionalnych Młodzieżowych Festiwalach Piosenki „Złoty Mikrofon” zajęła 2. a innym razem 3. miejsce. W Regionalnym Młodzieżowym Festiwalu Piosenki „Consonans” zdobyła nagrodę główną – Grand Prix

Joanna ma 16 lat, mieszka w Łążku, w gm. Osie. Przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w wieku 10 lat. Od dzieciństwa lubiła śpiewać, dlatego rodzice zachęcili ją do rozwijania uzdolnień wokalnych. Tak trafiła do Regionalnej Akademii Piosenki prowadzonej przez Andrzeja Żółkosia, który pomógł jej rozwinąć się wokalnie i umożliwił publiczne występy m.in. w Tucholi, Śliwicach, Osiu, Serocku, Pruszczu.

– Udział w warsztatach wokalnych umożliwił mi cenną wymianę doświadczeń z innymi wokalistami z naszego województwa i nie tylko. To świetna przygoda, możliwość poznania interesujących ludzi, spełniających się tak jak ja w śpiewaniu. Śpiewam różne gatunki, co pozwala mi rozwijać się  muzycznie. Ciągle szukam tego, który najbardziej pasuje do moich możliwości wokalnych. Przeważa pop, ale nie unikam rocka czy poezji śpiewanej. Jeśli odczuwam stres, przed występem wyobrażam sobie, że jestem już na scenie i śpiewam. To mnie rozluźnia. Gdy zaczynam śpiewać, stres znika, bo śpiew, muzyka jest dla mnie wspaniałą zabawą. Ze śpiewania nie zrezygnuję, ale nie planuję kariery piosenkarskiej – mówi Joanna.

Od czterech lat gra na gitarze akustycznej,  od niedawna także na elektrycznej. Na obu akompaniuje sobie w trakcie występów.

– Grą na gitarze zainteresował mnie mój tata, który też lubi na niej grać. Nauczył podstawowych chwytów. Następnie przez blisko dwa lata uczęszczałam na warsztaty z gry  na tym instrumencie w GOK w Osiu. Prowadził je pan Lucjan Meller, który bardzo pomógł mi rozwinąć umiejętności gitarowe. Sporo ćwiczyłam i nadal ćwiczę w domu – uzupełnia.
Druga pasją Joanny jest sport, który uwielbia od dziecięcych lat, szczególnie biegi.

- Reklama -

–  Przez 3 ostatnie lata startowałam w  „Gimnazjadzie” – Mistrzostwach Powiatu Świeckiego.  W 2016 r. w biegach byłam pierwsza na 300 m, w kolejnym – druga na 1500 m i trzecia na 300 m, w bieżącym – druga na 300 m i trzecia na 1500 m. W sztafecie szwedzkiej jako czteroosobowa drużyna co roku, przez trzy kolejne lata w gimnazjum zajęłyśmy miejsca na podium. Corocznie biorę też udział w Biegach Oskich, w których zajmuję czołowe miejsca. Niedawno zaczęłam profesjonalne treningi pod kierunkiem pani Joanny Pliszki z  KS „Wda” w Świeciu – dodaje.

– W rozwijaniu moich pasji bardzo pomagają mi rodzice i przyjaciele, dopingując mnie na scenie i w trakcie zawodów. Ich  wiara w mój sukces jest dla mnie dużym wsparciem. Sama też staram się wspierać innych – podsumowuje.

W czerwcu skończyła oskie gimnazjum. Od września będzie uczyła się w I LO w Świeciu.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o