Blues na Świecie Festiwal pełen muzyki z Polski i świata. Zobaczymy m.in. Krzysztofa Zalewskiego

0
Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski

Znamy program czerwcowego festiwalu Blues na Świecie. Znów będziemy gościć u siebie wykonawców z różnych zakątków świata. Zapowiadają się 2 dni pełne muzyki na najwyższym poziomie

To już IX edycja festiwalu. Organizatorzy jak zawsze pomyśleli nie tylko o wspaniałych koncertach. Całe miasto wypełni muzyka. Piątkowy, pierwszy dzień festiwalu (7 czerwca) rozpocznie panel edukacyjny dla szkół “Akademia Bluesa”. Poprowadzą go Bartosz Łęczycki (jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie), Jacek Jaguś (gitarzysta, wokalista, założyciel J.J. Band), Andrzej Stagraczyński (były gitarzysta basowy zespołu Stare Dobre Małżeństwo, obecnie HooDoo Band, upodobał sobie gitary pięcio i sześciostrunowe) oraz Bartosz Niebielecki (HooDoo Band, perkusista).

Następnie od godziny 16 w ośrodku kultury odbywać się będą warsztaty dla mieszkańców pod hasłem „HARMONIJKA DLA WSZYSTKICH”, które poprowadzi wspomniany już wcześniej Bartosz Łęczycki.

Bogaty program

W piątek wieczorem scena Amfiteatru należeć będzie do Bena Granfelta, gitarzysty z Finlandii, Carlosa Johnsona/ Hoodoo Band and Brass Company (USA/PL) oraz Krzysztofa Zalewskiego. Po koncertach na głównej scenie rozpocznie się sławne już w całej Polsce Jam Session wraz z koncertem zespołu Yokatta Brothers.

Sobota (8 czerwca) rozpocznie się piknikiem bluesowym na Dużym Blankuszu. Wystąpią dla nas Teatr Życia / Soul Band (PL), Kraków Street Band (PL) oraz An Diaz and Yokatta Brothers (Argentyna/Francja).

- Reklama -

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album ”Going Away”. Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem.Yokatta Brothers pochodzą z północnej Francji. Poznali się podczas jednej z sesji na żywo z fińskim piosenkarzem Willie Mehto w Chicago dla wytwórni Yokatta Records. Niedawno poznali An Diaz, znaną w Argentynie i Brazylii. Ich występ to połączenie wspaniałego głosu młodej wokalistki z brzmieniem Yokatta Brothers, które zawiera akustyczny blues, boogie, jazz i tradycje gospel.

Bądą dodatkowe atrakcje

W trakcie pikniku poza muzyką na żywo, możemy spodziewać się również stoisk ze swojskim jadłem, konkursów, Plenerowego Domu Kultury, strefy gastronomicznej i wielu innych atrakcji.

Scena Amfiteatru w sobotę należeć będzie do Bonity and the Blues Shacks (RPA/Niemcy), Jona Cleary (USA) i Robbena Forda (USA). Na szczególną uwagę zasługuje tu Jon Cleary, który zdobył nagrodę Grammy w 2016 roku. Drugi dzień festiwalu zakończy jam session i koncert zespołu HooDoo Band.

- Reklama -

Można już kupować wejściówki

Bilety i karnety na wieczorne koncerty w Amfiteatrze są już dostępne. Warto o nie zadbać odpowiednio wcześniej, ponieważ z czasem będą drożeć. Promocyjna pula biletów (ważna od 1 do 28 lutego lub do wyczerpania zapasów), dostępna jest wyłącznie na www.biletyna.pl. Bilet na piątek dostaniemy w cenie 50 zł, na sobotę 80 zł, a karnet kosztuje obecnie 110 zł. Od marca do końca kwietnia bilety dostępne będą również w Punkcie Informacji OKSiR – piątek 60 złotych, sobota 90 złotych, karnet 130 złotych. Najdroższa pula biletów sprzedawana będzie początku od maja do samego festiwalu. Te bilety kupić będzie można również bezpośrednio przed wejściem do amfiteatru – piątek 80 zł, sobota, 110 zł, karnet 160 zł. „Karta Dużej Rodziny” wydana w Świeciu upoważnia do zakupu biletów ze zniżką 20% od ceny właściwej. Można ją wykorzystać tylko raz i jedynie na zakup biletów w Punkcie Informacji OKSiR. Ponadto bezpłatny wstęp na festiwal przysługuje osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz dzieciom do ukończenia 12 roku życia. Dzieci w wieku szkolnym wejść mogą po okazaniu ważnej legitymacji.

W dniach 7-9 czerwca również Park Wodny w Świeciu przygotował promocję dla osób posiadających bilet/karnet na festiwal – 20% zniżki na bilety na basen i do groty solnej.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o