Jeżewo na kilka tygodni zamieniło się w centrum kulturalne

0

Niedawno w gminie zakończyły się dwa duże projekty Kierunek na kulturę w gminie Jeżewo oraz Jo Kociewie je w Jeżewie

Kierunek na kulturę w gminie Jeżewo rozpoczął się w wakacje.
Dzięki niemu w gminie odbyło się wiele przedsięwzięć, które zaktywizowało społeczeństwo: nauka tańca towarzyskiego dla dorosłych, hip-hop dla młodzieży, sztuczki cyrkowe, warsztaty artystyczne rękodzielnicze, wspólne śpiewanie i wyjazdy dla dzieci.  Na zakończenie odbył się Festiwal Inicjatyw. Na nim inicjatorzy poszczególnych działań zaprezentowali się i pokazali to, czego nauczyli się w minionym czasie.

Kolejnym dużym projektem zrealizowanym w Jeżewie było: Jo Kociewie je w Jeżewie. Na zakończenie projektu odbyły się Festiwal Piosenek i Przyśpiewek Ludowych i Patriotycznych oraz podsumowanie konkursu plastycznego „Kociewie z czym mi się kojarzy”. W tym pierwszym wystartowali wokaliści z całego regionu.

W sumie, jury w składzie: prof. Maria Pająkowska-Kensik (ekspert tematów związanych z Kociewiem), Adrianna Olędzka (instruktor wokalny w SOK „Stokrotka” w Świeciu) i Tobiasz Staniszewski (muzyk, wokalista, finalista 6. edycji The Voice of Poland) wysłuchali 18 prezentacji. Młodzi artyści śpiewali takie utwory jak: „Dziewczyna z gitarą”, „Wojenko, wojenko”, „Czerwone Jabłuszko”, „Biały Krzyż”, „Serce w plecaku”, czy „Tyle nadziei, tyle młodości” i wiele innych.

W kategorii soliści wygrali: Karolina Kreja z SP w Jeżewie (I msc.), Amelia Kotecka z SP w Czaplach (II msc.), Patrycja Kijewska z SP w Jeżewie (III msc.), a wyróżniono Ilonę Grzywacz z SP w Jeżewie oraz Kornelię Jagodzińską z SP „Spinaker” w Grudziądzu.

- Reklama -

W kategorii zespół nagrody otrzymali: zespół uczniów klasy IV b: (I msc.). Patrycja i Antoni Preś z SP w Krąplewicach (II msc.), zespół Szkoły Podstawowej w Czaplach (III msc.). Wyróżnienia przyznano natomiast: Alicji Klawon, Martynie Braciszewskiej i Zuzannie Ziółkowskiej z SP w Jeżewie. Laureaci, jak i wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody w postaci sprzętu muzycznego.

Natomiast w konkursie plastycznym, nagrody trafiły do: kat. I-III: Paweł Zieliński (I msc.), Lena Nowacka (II msc.), Antonina Sprada (III msc.) kat. IV-VIII i III gimnazjum: Zuzanna Barthnecht (I msc.), Agata Brzeska (II msc.), Jakub Górski (III msc.). Nagroda specjalna za trudną i wnikliwą technikę artystyczną została przyznana Marcie Makowskiej. Natomiast wyróżnienia wręczono Oliwii Wesołowskiej i Alicji Zielińskiej.

Oba projekty były dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury, a ich

- Reklama -

koordynatorem była Magdalena Potulska.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o